Originální název: The Dark Half

BETA Dobrovský - 2011
ISBN: 80-86029-32-8

BETA Dobrovský (2011) 80-86029-32-8 400
BETA Dobrovský (1997)

Spisovatel Tad Baumont je obviněn ze série surových vražd. Prohlašuje sice, že je nevinen, začíná však tušit, že svými bestsellery, plnými násilí a krve, přivolal na svět vtělení zla. To podepisuje své zločiny Tadovými otisky prstů a nedá se už jen tak zahnat zpět do zásvětí...

Reetri
  31. 5. 2012, 12:55
Od "Krále" už mám vcelku vzato dost načteno. A zbožňuju ho, o tom nemůže být pochyb, nicméně tohle je pro mě nejslabší knížka. Vážně mě nebavila. Briliantní začátek a pak už to bylo o ničem. Ale určitě Vás od přečtení nehodlám odrazovat. Ba právě naopak. Přečtěte si a řekněte, co Vy na to(?).
VerenaLord
  30. 1. 2013, 0:25
Baví mě Kingova odvaha používat podobenství se sebou samým - spisovatelé, alkoholici, feťáci. Mě toto dílo moc nezaujalo, trošku moc sci-fi podtext. Jinak velmi dobře se čte a je to příjemná kniha.
Venceslao90
  12. 1. 2013, 12:50
Temná půle potěší všechny ty, kteří nemají rádi u Kingových knih dlouhé rozjezdy, protože tady se jde na věc hned po pár stranách. Závěr je také skvěle napsaný. Jediné k čemu bych měl výtku, je málo zvratů v průběhu knihy. Děj je moc přímočarý a snad i trochu předvídatelný. Ale rozhodně je to další skvěle napsaná, napínavá a občas pěkně nechutná kingovka :) Nemám problém ji doporučit, já se při čtení nenudil (jako jiní uživatelé).
chrispe
  7. 11. 2012, 22:52
Určitě to není to nejlepší, co kdy King napsal, ale mě se tato kniha četla velmi dobře. Příběh má spád a člověka zajímá, jak se budou věci vyvíjet.
huttershofen
  31. 1. 2013, 15:16
V tomhle případě nebyl myslím King úplně ve formě, četl jsem bezprostředně po Nezbytných věcech, které mě zaujaly mnohem víc. Spíš než tajemná a napínavá je Temná půle hlavně drsná břitvová řezničina. Pořád je ale o dost lepší než naprosto béčkové filmové zpracování.
JarKun
  30. 5. 2014, 6:49
Tak král King už napsal lepší kousky, ale mezi jinými autory by i tato kralovala. Pár zdlouhavých míst a přemítání hlavního autora, jinak má děj rychlý spád a Beaumontův temný bratr skutečně nebyl příjemný chlapík. I závěr je výborný, i když napětí trochu zkazila citace z textu na obalu knihy, která prakticky ihned prozradila, jak to celé dopadne. Hvězdičku ubírám za to, že na to, jak byl Stark šílený a nepolapitelný pro policisty, se ho spisovatel zbavil poměrně hodně snadno.
Raggen
  16. 7. 2013, 19:18
Zase až zak Kinga načteného nemám ale po těch pár knížkách se stal mým velmi oblíbeným autorem.. A zrovna Temná půle mě ze začátku strašně oslovila a bavila, jen mi přišla o něco slabší než jiné knihy.. Ani konec mě zase až tak nenadchnul.. I tak ale 4/5
Honzy
  30. 5. 2011, 18:00
Velmi, velmi slabé. Místy zbytečně krvavé a brutální. Trochu to zachránil poměrně slušný konec. Jinak jsem se ale nudil a ke čtení se spíše dokopával než šel dobrovolně a rád. Naštěstí je to jedna z minima pro mě slabých knih od Kinga. Zatím to pokládám za jeho nejhorší dílo (ještě nečetl Geraldovu hru a Srovnáno se zemí).
Buřinka
  22. 9. 2016, 7:55
Temnou půli jsem četla už hodně dávno a přesto jak jsem viděla obálku knihy, tak se mi "vrátily vzpomínky". Je to "krvák", dnes bych ho už asi nečetla večer a spoustu knih (nejenom tuto) jsem časem přehodnotila. Mistrovsky napsané, ale víckrát to číst nemusím. On i sám autor měl zvláštní a pohnutý život (řekla bych, že leckde čerpal z vlastní zkušenosti).
Kyselina19
  18. 9. 2016, 22:54
Ze vsech Kingovek co mam prectene mne tato bavila asi nejmene,mozna diky pribehu,ktery mi moc nesedl.Presto jsem ji prelouskala docela rychle.
dominik123
  11. 1. 2015, 12:18
dobrá kniha ale nie najlepšia od Stephena Kinga niekedy bola možno až príliš sci-fi. Stále je to ale kniha od Kinga takže je nadpriemerná a má dobrí koniec.
Expitch
  6. 6. 2014, 9:54
Tuhle knížku jsem četl rok a půl. Mezitím jsem od Krále přečel jiná díla (Čeročernou tmu jsem dal asi za den a půl) a tak jsem si řikal: "To dáš, konec bude zas parádní!" No kdyby ta kniha měla od 100 stran míň, vůbec by to nevadilo. Ale myšlenka, začátek a celkovej příběh super, jen ty pohledy z jiný postavy nudný.
weca
  24. 8. 2013, 12:34
Knihu jsem četl v angličtině, nicméně jsem se nemohl zbavit dojmu, že je to snad ta nejrozvláčnější /čti nejnudnější/ kniha, kterou jsem od Kinga četl, proto jsem to za půlkou vzdal. Je to škoda, protože samotný námět je rozhodně hodně zajímavý. Čekal jsem víc.
Anyzz
  22. 3. 2013, 15:26
Sice originální nápad, ale bohužel mě kniha místy nudila, i proto jsme ji četla poměrně dlouho...což se mi u knih často nestává. Hlavně díky skvělému konci, který mě naprosto nadchl, dávám 3 hvězdičky.
Moniqques
  10. 3. 2011, 20:01
První přečtená knížka od Kinga, která mě naprosto nadchla svou originalitou. To bylo mé první seznámení s hororovým čtením a proto patří k mým nejoblíbenějším knížkám.