Cesta za datovou čáru

Cesta za datovou čáru

Podtitul: aneb Tam, kde zítra je už včera

Originální název: Cesta za datovou čáru

Nakladatelství Lidové noviny - 2013
ISBN: 978-80-7422-244-3

Nakladatelství Lidové noviny (2013) 978-80-7422-244-3 208

Ve svém putování u protinožců nás autorka provede Novým Zélandem, Austrálií, ostrovy Bali a Tahiti. Všímá si nejen krásy krajiny, přírody, fauny i flory, historie a kultury daných míst, ale hlavně lidí.

Vtipně glosuje i svá setkání se souputníky z různých národů, jejich specifického vnímání daného prostředí a zamýšlí se nad tím, jak nás naše osobní zkušenost, historická, psychologická i kulturní, ovlivňuje při vzájemném setkávání. Její postřehy jsou laskavé a s respektem ke všem odlišnostem, ale kritice se nevyhýbá. Vzhledem k tomu, že na mnoha místech mohla pobýt delší čas, zavede nás i do míst, kam se běžný turista nedostane. Knížka tak může sloužit jako inspirativní rádce a průvodce i při našich cestách za datovou čáru. (Založil/a: Eli.)

dolcevita
  16. 3. 2015, 10:04
Kniha Cesta za datovou čárou je poučná i zábavná :) Koho zajímá Austrálie, určitě doporučuji přečíst.