Opilý prales

ISBN: 978-80-7381-525-7

BB art (2009) 978-80-7381-525-7 218
BB art (1999)
Práce (1982)

Tato knížka vypráví o půlroční cestě, kterou podnikl Gerald Durrell s manželkou do jižní Ameriky. Chtěli získat sbírku zvláštních zvířat a ptáků žijících v těchto končinách a dopravit své exempláře živé do zoologických zahrad v Anglii. Výprava se jim bohužel nepodařila, protože všechny jejich plány se vzhledem k různým nepředvídaným okolnostem zhatily. Chtěli se vypravit na nejjižnější výběžek kontinentu, do Ohňové země a pak do Paraguye. Ale plány jim překazily prázdniny a politické nepokoje. Takže z výpravy nakonec byl jen výlet (Založil/a: Zdenulka)

psychoklara
  20. 1. 2014, 21:26
Zajímavá kniha plná úchvatných příběhů o zvířatech a jedna z mála knih, v níž jsem hltala každé slovo. Zatímco u románů na nějakém tom slovíčku nesejde, tady je to jinak. Durrell nevypráví o zvířatech jako takových, ale o jejich chování, o setkání s nimi a o složitém soužití s jejich věznitelem. Svým způsobem je to krutý, ale přesto zajímavý pohled.
Manon
  29. 11. 2013, 14:13
Četla jsem ještě na základce a tu knihu jsem (pořád) zbožňovala. Popisuje krásné příhody se zvířaty a nejsmutnější je, když na konci výpravy musejí zvířata vypustit, protože převoz se jim nezdařil a oni otevřou dveře klecí a zvířata zůstanou. Odejdou až po několika dnech, když je donutí hlad.
TeTecko
  3. 1. 2014, 12:23
Knížku jsem sice začala číst, ale jak mám Durrella ráda, nemohla jsem se dostat přes asi dvacet, třicet stran (tudíž nehodnotím). Bohužel mě to nebavilo, nudilo. Výborných knížek má dost - moje nejoblíbenější "Piknik a jiné pohromy" zábavná a vtipná od začátku až do konce (nejradši mám hororovou povídku "Zrcadlo", která se vymyká ostatním). Nicméně k "Opilému pralesu" se nevrátím; přijde mi zbytečné nad tím trávit čas, když je spousta jiných, které stojí za přečtení.