Parchantův rok

Parchantův rok

Podtitul: Kratochvilná koláž pro rodinná čtení

Originální název: Parchantův rok

Nezjištěno / Jiné - 2013
ISBN: 978-80-86057-88-0

Nezjištěno / Jiné (2013) 978-80-86057-88-0 368

"Parchantův rok" s podtitulem "Kratochvilná koláž pro rodinná čtení" je široce pojaté uvažování o životě v naší zemi zejména v posledním století.
Je to pozoruhodný a obtížně zařaditelný text. Autor sám o knize píše, že je to vlastně otazník, který vyzývá čtenáře na cestu bludištěm slov, rozbíhajících se myšlenek i sbíhajících se událostí, otazník o zařazení textu, který se formou i obsahem proplétá mezi tradičními hájemstvími oborů i žánrů, otazník o nadhazovaných souvislostech, o sobě samém i o našem společenství, o naší historii i budoucnosti, otazník, který nestandardně plynoucím jazykem klade otázky filosofům i básníkům minulosti, které cituje, právě tak jako čtenářům současnosti, které zve k hledání zapomenutě archetypálních i originálně vlastních odpovědí i ke kladení nových otázek lidem blízkým: "Co vy si o tom myslíte? Je to tak? A jak to všechno dopadne - s námi, s každým z nás, s Já v každém z nás ...? "
Nakladatel: SUSA (Založil/a: Eli.)

Zdekal
  22. 9. 2013, 16:33
Neuvěřitelně inspirativní kniha. Rozbor naši minulosti, kulturního zázemí Cech. Zvlášť v době současného úpadku elit je užitečný i výčet osobnosti na konci knihy, osob perzekuovanych totalitními vládami za nacismu a komunismu. Povinna četba mravni výchovy!