Olivie zachraňuje cirkus

Olivie zachraňuje cirkus

B4U Publishing - 2013
ISBN: 978-80-87222-18-8

B4U Publishing (2013) 978-80-87222-18-8 40

Je to již třináct let, co spatřilo světlo světa první vydání knihy o prasátku Olivii. Od té doby se prodaly milióny kusů ve více než čtyřiceti zemích světa. První dva tituly ze série příběhů o prasátku Olivii vycházejí konečně i v českém jazyce a věříme, že se budete spolu se svými dětmi bavit stejně jako miliony čtenářů po celém světě. Olivie má báječný den. Jakmile připraví pro své brášky výborné palačinky a vylepší svoji školní uniformu, upaluje na koloběžce do školy, aby svým spolužákům vyprávěla, co zažila o prázdninách. Všichni v cirkuse dostali příušnice a ona proto musela všechno zvládnout sama. Olivie se hravě změní v pomalovaného klauna, krotitelku lvů nebo provazochodkyni. Řídit celý cirkus, to pro ni není žádný problém. Seznamte se s Olivií, královnou trampolíny! Příběhy autora a ilustrátora Iana Falconera jsou nabité pozitivní energií, chytrým humorem a hlavně smyslem pro vnímání dětské duše a fantazie. Zřejmě proto si knihy o prasátku Olivii nacházejí cestu z dětských knihoven i do rukou dospělých a baví čtenáře napříč všemi věkovými kategoriemi. Kromě toho tyto kouzelné příběhy sbírají také prestižní ocenění a dlouhodobě se drží mezi knižními bestsellery. (Založil/a: Eli.)

Ian Falconer Ian Falconer
*25.08.1959

alča87
  22. 6. 2014, 18:50
Olivie je prostě číslo - slečna prasátková, která i když musí mít na sobě nevýraznou uniformu ví, jak ji ozvláštnit. A ještě je tak všestranná a plná života. Olivie podle mě nemá chybu.
teite
  13. 2. 2014, 19:59
Oproti předchozímu dílu je tu jakýsi náznak ucelenějšího děje, proto dávám o hvězdičku víc. Vkusné ilustrace dokazují, že není nutno vyplácat celou paletu barev, aby se obrázek líbil dětem - můj dvouletý syn ji prostě zbožňuje...