Poslední pokušení

Poslední pokušení Originální název: O Teleutaios Peirasmos

Odeon - 1987

Odeon (1987) 456

Román o životě Ježíše Krista je dramatem člověka bojujícího o víru, proti temným a zlým silám v sobě i kolem sebe. (Založil/a: Lizetka)

Nikos Kazantzakis Nikos Kazantzakis
*18.02.1883 - †26.10.1957

Rames
  5. 2. 2014, 17:55
Poslední pokušení nám nabízí Ježíše jako obyčejného člověka, chybujícího, toužícího, bojácného a fanatického. Tato kniha nám napoví kterak se mohl odehrát příběh ,který ovlivnil historii celého křesťanského světa. Nedívím se, že autor popudil církev, tolik válek a vraždění a to všechno jen pro obyčejného muže! Takové rouhání!
Pend
  31. 7. 2012, 18:10
Vynikající kniha, k jejímu věhlasu přispěl i Vatikán, který se od ní oficiálně distancoval. A proč? Kvůli přístupu autora k postavě Ježíše Krista, na kterého nahlíží jako na člověka se všemi jeho touhami a pochybnostmi.
23.44
  18. 6. 2013, 19:16
To byla dřina! Nakonec kniha nesplnila to, co jsem očekávala. Navnadil mě začátek, našla jsem lidský přepis příběhu dnes už částečně zprofanovaného. Ale později jde o přepis Nového zákona románovým provedením, včetně zázraků, vidin, andělů, navíc jazykem náročným.