Originální název: The Tommyknockers

BETA Dobrovský - 2013
ISBN: 978-80-7306-000-0

BETA Dobrovský (2013) 978-80-7306-000-0
BETA Dobrovský (1997) 80-86029-44-1 616

Bobbi, spisovatelka žijící poklidným způsobem na své farmě, jednou v lese zakopla o kus kovu. Poháněna nevysvětlitelnou zvědavostí začala kopat a postupně za pomoci ostatních odhalovat zabořený vesmírný koráb. "Tommyknockeři" potřebují lidské bytosti pro výrobu energie. Mění fyzicky i psychicky Bobbi i ostatní obyvatele Havenu a nutí je pomocí hrůzných vynálezů ničit všechny, kteří jsou proti nim. Jen Gard a Davidův dědeček jsou chráněni kovovou destičkou v hlavě (následek po starém zranění), navíc jim pomáhá láska k Bobbi a malému vnukovi. Ubrání se lidé? Kolik životů bude obětováno, aby vetřelci mohli odletět?

jehlaspichlas
  18. 4. 2012, 8:29
Na to, kolik jsem přečetl jeho knih, tahle určitě nepatřila mezi ně, jen mne zaujala
jediná věta: "Tommycknokeři, Tommycknokeři ťukají na dveře".
ondrasek
  23. 9. 2013, 12:46
Po delší době jsem šáhl po Kingovi a jsem naprosto spokojen a ukojen. Začátek knihy mi přišel méně mastný i slaný, začetl jsem se do ní až v momentě, kdy se na scéně objevuje Gard. Pak už kniha dostává tempo a postupná mutace obyvatel Havenu působí pěkně strašidelně (vraždící automat na cocacolu úsměvně a hororově zároveň).
Kdyby knihu napsal jiný autor, dám jí z fleku 5 hvězdiček a kachničku k tomu, u Stýva jsem ale trochu náročnější a i s ohledem na Dallas nebo Kopuli, které jsou o ligu výše (pro mě), dávám hvězdy 4.
NIPPON
  25. 9. 2012, 18:29
Jedna z mála Kingových knížek, která mě moc nezaujala. Po přečtení anotace jsem se sice těšil, jak si King pohraje s motivem emzáků, ale jak ubíhaly stránky, nadšení upadalo a chvílemi jsem se i nudil. No co, někdy musí být hůř, aby mohlo být zase lépe :)
ronynka
  1. 7. 2015, 21:38
Achjo...nerada to priznavam, ale vážně me to nebavilo.... Kdysi jsem četla prvních par stránek a myslela jsem si, ze Tommyknocker je nějakej hornik, kterej je pod zemi už několik desítek let...v tom případě jsem knížku zavřela s tim, ze bych se bála asi až moc... Po několika letech se mi knížka dostala zase do ruky, těšila jsem se na pořádnej nasup hrůzy....mam docteno a furt čekám... Nuda. Je mi to líto, ale dávám jen 3*, za postavy, Garda, Petera a par krasnejch nechutaren.
Zelda knihkupec
  8. 7. 2013, 14:23
Nejslabší kingovka pro mě vůbec. To čím King umí předevší zaujmout jsou bravurně vykreslené postavy a z tohoto vyplívající mé sympatie k nim. Zde se nic takového neděje, ústřední dvojici bych kopnul někam a sedm dalších polohlavních postav jenž jsou zde jen proto aby rychle skonaly mi celkový dojem ani za mák nezlepšily. Až konec byl jakž takž snesitelný.
Pixx-73
  14. 3. 2014, 13:55
Trochu slabší kingovka. Začátek a vykreslování postav se mi líbilo, ale poslední třetinou už jsem se vážně prokousával. A morbidně akční scény ke konci knihy mě nebavily vůbec.
Taylor
  21. 6. 2015, 20:57
Tuhle knihu budete buďto milovat či nenávidět! Já ji prostě miluju! Moc se mi líbilo, že se kapitoly věnovaly spoustě postav! Na knize je super, že vás suprove nakopne! Doporučuji cist, když máte blbou náladu! Vždycky potesi, když zjistíte, že je na tom někdo hůř než vy!:) Vtipne jsou naschvaly, ktere si mezi sebou lidé z vesnice provádějí! Také jsou zajimave v textu odkazy na jine Kingovi knihy! Závěr je skvelej! Mám pocit, že více mrtvol King v zadne jine knize nemá.;)....dávejte dobry pozor! Tommyknockeri číhají i u vašich dveří!;)
JarKun
  24. 11. 2013, 18:57
Jako nekritický fanoušek Kinga musím kriticky uznat, že tahle kniha pro mě zatím asi nejslabší. Nadějnou zápletku King nedokázal rozehrát tak, jak jsme byli zvyklí. Typicky Kingovsky rozkreslené postavy tentokrát nedostali žádný prostor, protože ještě dříve, než jsme stihli aspoň trochu poznat, začali se "stávat". A v některých momentech jsem se dokonce i nudil. Navíc chyběli opravdu nějací ti zajímaví hrdinové, ať už kladní, nebo záporní. Dokonce jsem některé motivy jednání některých postav ani vůbec nepochopil. V knize naštěstí sem tam přece jen King rozehrál nějaké to své typické drama, ale celkově musím uznat, že se mi ještě nestalo, abych jeho knihu četl dlouhých 14 dní. Až zase budou Tommyknockeři ťukat na dveře, podruhé už jim neotevřu.
SaraG
  3. 5. 2015, 17:21
Teda, pro mě bohužel jedno velké zklamání. Dala bych 2 z pěti, ale je to prostě King a něco ve mně mi to nedovolí. Hlavní postavy mi byly celou dobu děsně nesympatické, všechny vedlejší postavy působily také spíše otravným dojmem, příběh mě vůbec nebavil, něco mi tam celou dobu chybělo, přitom nápad to není vůbec špatný. Jsem zvyklá na to, že King příběhy hodně natahuje a všechno dopodrobna vykresluje, ale tady byly některé vedlejší dějové linie naprosto zbytečné a úmorně nudné. Bez nich by měla kniha minimálně o polovinu méně stran, byla by mnohem záživnější a příběh by tím vůbec neutrpěl. Dočetla jsem knihu dokonce jen proto, že jsem čekala nějaké pořádné zakončení, ale ani toho jsem se nedočkala. Vážně mě to mrzí, ale prostě to nebylo to, na co jsem u Kinga zvyklá.
čarodějka999
  14. 3. 2012, 20:44
Zatím jediná knížka, kterou jsem od Kinga nedočetla, nevím, jestli jsem zrovna v tu dobu neměla na toto téma náladu a nebo opravdu tuto knihu nemusím...uvidím po čase
Merit
  28. 12. 2013, 22:11
Tak tohle mě neoslovilo. Po celkem slušně napínavém začátku přichází zklamání.
Celou dobu jsem se nemohla ubránit dojmu, že čtu scénář nějakého béčkového sci-fi. Vraždící vysavač? To jako vážně?! Postavy jsou do jednoho nesympatické, jednají naprosto iracionálně a neuvěřitelně, navíc se objevují a mizí jak na běžícím pásu. Nebyla jsem schopná se vžít do jejich motivace a prokládání pseudointelektuálními básničkami tomu vůbec nepomohlo. Z mé strany zůstává kniha zásadně nepochopena a po zvážení stahuju na jednu hvězdu.
LubikFCB
  5. 4. 2014, 12:21
Menstruační drama s prvky sci-fi a thrilleru, z kterého musí být zubaři přímo nešťastní, tak nějak by se dala ve zkratce tahle kniha shrnout. Pro mě osobně byla tato kniha zklamáním, možná až konec byl zajímavý.
banan
  30. 7. 2013, 14:57
no nevim, trosku ale opravdu jen trosku jsem byl zklaman, asi jsem od toho ocekaval vice, ale nevadi, pocitam, ze dalsim romanem si spravim chut :)
Mugli
  24. 9. 2012, 21:37
Napínavý příběh, netočilo se pořád vše kolem jedné postavy. Krásně se rozvíjely i osobnosti dalších. Musím sice přiznat, že jsem se v několika částek zasekávala, protože to bylo až moc zdlouhavé, ale celkově se Tommyknockeři zařadily mezi jednu z mých nejoblíbenějších knížek
kara.lol
  20. 6. 2012, 22:13
Musím se přiznat, že využívám toho, že je kniha rozdělena na více částí a prostředek jaksi přeskakuji. Připadá mi nezáživný. Ovšem začátek a pak samozřejmě úžasný konec vše vynahradí, to se pak čte jedním dechem.