Vango

Vango

Baobab - 2013
ISBN: 978-80-87060-77-3

Baobab (2013) 978-80-87060-77-3 704

Vango je tajuplný hrdina, kterého jako malého chlapce vyvrhlo moře na břeh jednoho z Liparských ostrovů u Sicílie, a který se snaží rozluštit záhady obestírající jeho život: Kde jsou jeho rodiče?Proč mu neustále někdo usiluje o život?Kdo to nad ním při jeho dobrodružných cestách po Evropě i Americe neustále drží ochrannou ruku? Strhující román o chlapci milujícím výšky, pařížské střechy, vysoké věže a skotskou dívku Ethel sepsal francouzský spisovatel Timothée de Fombelle, mimo jiné autor velkého dobrodružného románu pro děti Tobiáš Lolness. Nyní přináší příběh klenoucí se nad první polovinou minulého století, v éře prvních vzducholodí, rychlovlaků, mrakodrapů, ve složité době mezi dvěma světovými válkami, která prověřovala lidské charaktery a odlupovala dobro od zla. (Založil/a: Eli.)

finduilas
  8. 10. 2014, 22:38
Epické, nádherné, úchvatné! Fombelle opět dokázal, že je brilantní spisovatel a vyprávěč. Kniha doslova přimrazí čtenáře k sedadlu a nepustí ho, dokud nedočte. Úžasné dílo!
Estetická lasička
  20. 10. 2016, 10:26
Přestože jsem na čtení měla minimum času, kniha byla opět pohlcující, nepustila a nechala stranou ostatní věci. Často si vzpomenu na kousky děje a přemýšlím, kde jsem je zažila nebo slyšela, tak zvlášť silně se vtiskly do paměti. Taky na ni myslívám často při loupání brambor, ale o pravidelné osmihranné drahokamy se nepokouším :). Nádhera!
le petit prince
  13. 10. 2016, 13:40
Super kniha kterou kdoko-li jednou přečte do konce života nezapomene.
Ta nádhera o hledání lásky, naděje a rodiny. To je úplně nejlepší. A ta složitost ještě více popuzuje naši fantazii.
Timothée de Fombelle zase zabodoval. :-D
Divoká kachna
  21. 9. 2016, 21:59
Vango je takový "starší brácha" Tobiáše Lolnesse. Jak tím, že se odehrává v reálném světě, tak propletenější zápletkou. Přestože v příběhu vystupují reálné postavy z nedávných dějin a místa, po kterých Vango putuje, opravdu nalezneme na mapě, se celý příběh zahaluje v pohádkovosti a jakési nadpřirozenosti, kterou do slov umí vetkat jen Timothée de Fombelle a nikdo jiný na světě.