Náhradnice z Ukrajiny

Náhradnice z Ukrajiny

Eroika - 2013
ISBN: 978-80-87409-20-6

Eroika (2013) 978-80-87409-20-6 120

Po souboru povídek Chce to jen pobavit se (Eroika 2010) přichází Eva Kadlecová s novelou, jejímž ústředním motivem je tzv. náhradní mateřství. Toto téma v současnosti vyvolává velké diskuse, které probíhají na různých úrovních i v naší zemi. A to mimo jiné i kvůli tomu, že se věci s tím související často odehrávají na pololegální či nelegální rovině.

Hrdinka novely, Ukrajinka Alina, odjíždí do Česka, aby vydělala peníze na operaci, kterou nutně musí podstoupit její bratr, ochrnutý po úraze. Práce ošetřovatelky v nemocnici však přináší kýžený výsledek jen velmi pozvolna. Když se Alina náhodou dozví o náhradním mateřství, zvolí tuto cestu a stane se jednou z žen, které se rozhodnou za úplatu porodit bezdětným manželům potomka. Jenže ne vždy probíhá vše podle plánu, a tak je Alina, podobně jako další aktéři příběhu, vystavena stále těžším životním dilematům... (Založil/a: mitulka)

Eva Kadlecová Eva Kadlecová
*1953