Buddhův mozek

Buddhův mozek

Podtitul: Jak dosáhnout štěstí, lásky a moudrosti

Originální název: Buddha's Brain: The Practical Neuroscience of Happiness, Love, and Wisdom
Poprvé vydáno celosvětově: 2009

ANAG - 2013
ISBN: 978-80-7263-829-1

ANAG (2013) 978-80-7263-829-1 184

Kniha Buddhův mozek ukazuje čtenářům, jak směřovat k vyššímu emocionálnímu bytí, zdravějším vztahům, efektivitě a jak prohloubit náboženské a duchovní porozumění.

Inspirace v buddhismu
Fyziologie mozku související s duchovními stavy je úrodnou půdou pro výzkumné pracovníky a spisovatele. Neuropsycholog a učitel meditací Hanson naznačuje, že poznatky o mozku ve spojení s 2 500 let starým buddhistickým učením mohou čtenářům pomoci dosáhnout štěstí. Vysvětluje, jak se mozek vyvíjel tak, abychom byli schopni ubránit se vnějším hrozbám.

Všímavost, ctnost a moudrost – tři pilíře našeho štěstí
Naše negativní vlastnosti nám přinášejí jen utrpení. Hanson tvrdí, že díky jednoduchým postupům a meditacím podporujícím činnost mozku může být náš život lepší. Jeho přístup je postaven na klasických buddhistických pojmech tří učení – všímavosti, ctnosti a moudrosti.

Vydejte se na cestu za svým štěstím
Kniha napsaná společně s neurologem Mendiem obsahuje popisy a schémata fungování mozku, jasné instrukce vedou čtenáře k pozitivnímu myšlení a cítění. Tato povzbudivá a praktická příručka poskytuje užitečné informace týkající se činnosti vašeho mozku, které jsou podloženy výzkumy, a rovněž vás navádí ke změně zažitých vzorců chování, které lze dosáhnout prostřednictvím buddhistické cesty. (Založil/a: Moreanne)

Rick Hanson Rick Hanson

Richard Mendius Richard Mendius