Černá kniha I: Holky, holky, holky

Originální název: The Black Book

BB art - 2006
ISBN: 80-7341-055-9

BB art (2006) 80-7341-055-9 188

Jonah Black se po dvou letech vrací na Floridu z internátní školy v Pensylvánii a snaží se znovu vpravit do života, který opustil. Sžívá se se školou (musí opakovat ročník) i s matkou, sexuální terapeutkou a autorkou bestsellerů jako Nazdar, vagino! Pomáhá si úniky do fantazie a představ o vysněné dívce Sofii (v jedné z nich třeba dělá ve třídě striptýz). Postupně se objevují poznámky, z nichž si je možné začít vytvářet představu o Jonahových problémech v Pensylvánii, přesto na konci zůstává mnoho nezodpovězených otázek týkajících se jeho odchodu z internátní školy i vztahů k dívkám… (Založil/a: kuthanova)

Alaglesia
  23. 4. 2012, 6:05
Po této knize jsem sáhla, protože jsem si myslela, že bude ve stylu "Mládí v hajzlu". Bohužel bylo všechno jinak. Hlavní postava Jonah, se vrací zpět domů a zpět do školy a je opředen tajemstvím, které se v průběhu celé knihy nedozvíme. Jsou tam jen určité náznaky, které nechávají prostor čtenáři, představit si, jak to asi bylo. Vzhledem k tomu, že Jonah uniká neustále do světa fantazie a navštěvuje psychitra, zvažuju, zda je schizofrenik nebo na bývalé škole prožil trauma, z kterého se ještě nevzpamatoval. Vzhledem k tomu, že mě zajímá Jonahovo tajemství, rozhodla jsem se přečíst i druhý díl.
sharky95
  17. 10. 2012, 17:14
Deník mladého Jonaha Blacka. Jelikož jsem jako první četl druhý díl, tak tady se moc překvapení neudálo. U chlup lepší než druhý díl, ale jen o málo. Hlavně mi ale příjde, že Jonah se moc uchyluje do fantazie, které se slučují s realitou snad víc než P. K. Dicka, bohužel ne tak elegantně a dobře.