Černá kniha II: Přestaň, nepřestávej

Originální název: The Black Book

BB art - 2006
ISBN: 9788073410551

BB art (2006) 9788073410551 170

Hlavním hrdinou je sedmnáctiletý Jonah Black, který formou deníku vypráví s lehkou ironií o svém životě. Jonah si na začátku léčí zranění hlavy ze závodů ve skocích do vody. V té době zabředne do fantazií a představ ještě hlouběji. Je zamilovaný do spolužačky Posie, touží po nedostižné Sofii a potýká se s problémy s matkou. Konečně se vyjasní, proč ho vyhodili z internátní školy, ale až v dalším díle se zjistí, proč to udělal. Jonah je prostě typický puberťák, který se souží láskou, má neshody s poněkud výstřední matkou a touží po úplné rodině. (Založil/a: kuthanova)

Alaglesia
  23. 4. 2012, 6:09
Další díl příběhu Jonaha udržoval čtenáře celou dobu v napětí, až do konce knihy. Bohužel na závěr přichází odhalení, co se stalo v bývalé škole, jaké je to tajemství a jak to vlastně všechno bylo se Sofie. Pro mě naprostá jednoduchost, nezajímavost a zklamání, takže zvažju, zda po dalším dílu sáhnu. Kniha ztratila veškeré napětí. Alespoň, že se Possie dala dohromady s Jonahem, i když to bylo také vylíčeno dost laicky a zdánlivá snaha o dramatičnost se příliš nevyvedla.
sharky95
  24. 9. 2012, 20:19
První díl této série, kterou jsem četl. Což je pro mě nevýhoda při čtení prvního dílu :D Každopádně musím říct, že se mi při halucinování hlavního hrdiny vybavilo Metro, kde hlavní postava taky pořád sní :D Jde o oddechové čtení, každopádně uvidím, co další díly.