M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy

M*A*S*H aneb Jak to bylo doopravdy

Lucka Bohemia - 2013
ISBN: 978-80-87814-00-0

Lucka Bohemia (2013) 978-80-87814-00-0 240

Satirický příběh tří doktorů z jedné mobilní armádní chirurgické nemocnice během korejského konfliktu. Příběhy plné černého humoru, který se stal nejsilnější zbraní v boji s depresí, stresem a válečným šílenstvím, sepsal pod pseudonymem sám jeden z chirurgů. Neúspěšně je nabízel mnoha nakladatelům, nakonec uspěl a kniha se stala předlohou k filmu i televiznímu seriálu, z kterého se zakrátko zrodil světový fenomén. (Založil/a: Nika_D)

Richard Hooker Richard Hooker
*01.02.1924 - †04.11.1997

Morsie
  18. 12. 2013, 17:50
Má srdeční záležitost. Teď tedy spíš mluvím o seriálu, jenže tomu byla předlouho tahle kniha, ne? Takže vlastně mluvím i o knize. No a když se to tak vezmu, tak je to tak... K Vánocům jsem si udělala radost a před týdnem jsem si knihu koupila. Už jsem ji zhltla a jsem nadšená. Jsou tam sice jisté odlišnosti od seriálu, ale s tím se musí počítat. Pro mě velká láska a vzpomínka na dětství :)
KillHurt
  24. 2. 2016, 21:52
Čtivé, zajímavé a perfektně uvozující život v Korei během války. I když seriál zbožňuji, tak musím vyzdvihnout knihu, která je uvěřitelnější a hlavně postavy nejsou maniaci jako Hawkey v podáni Alana Aldy.
mrkvič
  16. 3. 2015, 8:08
Konečně vím, že je knize blíž původní film než následný seriál. Postavy ze seriálu miluju. V knize to jsou aspoň na začátku větší hovada. Ale i tak je knížka moc fajn.
Marty9
  23. 1. 2014, 23:08
Slabší start, ale pak už skvělé pokračování plné humoru, na jaký jste zvyklý ze seriálu. Čte se dobře a prakticky samo :) Za mě 4/5.