Štěstí chodí po špičkách

Štěstí chodí po špičkách Originální název: Štěstí chodí po špičkách

Víkend - 2005
ISBN: 80-7222-289-9

Víkend (2005) 80-7222-289-9 127

Blanku Hrouzkovou Vám vlastně představujeme kvůli tomu, že je jí teprve patnáct let, a přece prožívá tak krušné chvíle, že se tomu až nechce věřit. Nejhorší je, že všichni jí přičítají vinu za smrt vlastní maminky, ač jí bylo pouhých pět let a řeknete, za co takový capart může... jenže dívku obklopují zlí lidé, a chránit ji nemá vlastně kdo, protože otec se jaksi toulá po světě. A teta, alespoň tahle teta, není s to nahradit pravý domov. Výčitky, tresty, pokusy o zneužití, a Blanička jde do světa... Svět je neznámý, města cizí, lidé všelijací, v jedné partě vládnou drogy, v komunitě bezdomovců zase kručí v břiše a je strach o život... ještě že přijde láska! Co na tom, že s ní i velké komplikace, velké následky, nové útěky... když útěky patnáctileté míří konečně ke štěstí...? (Založil/a: Ivet)

Ivet
  2. 4. 2010, 19:36
Tato kniha se mi velmi líbila. Jsou v ní snad všechny problémy dospívajících dívek i chlapců. Přesto není přeplácaná a děj se odvíjí volně, ale ne nudně. Dívčí romány nečtu, ale tuto knížku jsem si i koupila.