Jack Kerouac - Hipster s andělskou hlavou

Originální název: Jack Kerouac: Angelheaded Hipster

Jota - 2006
ISBN: 80-7217-369-3

Jota (2006) 80-7217-369-3 223

Ke­rouac ne­byl nej­vliv­něj­ším au­to­rem své do­by a roz­hod­ně nepat­řil me­zi spi­so­va­te­le tě­ší­cí se mi­mo­řád­né úctě li­te­rár­ních kri­ti­ků, ale ni­kdo ji­ný ne­vy­jád­řil tak přes­ně vzbou­ře­nou ná­la­du ne­klid­né gene­ra­ce, kte­rou za­stih­ly na jed­né stra­ně stu­de­no­vá­lečnické hod­no­ty éry pre­zi­den­ta Ei­sen­ho­we­ra a na stra­ně dru­hé úsvit věku Vodná­ře. Jack Kerouac byl ot­cem beat­nic­ké ge­ne­ra­ce a tvůr­cem sty­lu spon­tán­ní bo­po­vé pró­zy. Ste­ve Turner v Hipste­ro­vi s an­děl­skou hla­vou stu­du­je ži­vot a dí­lo člo­vě­ka, je­muž se do­sta­lo ozna­če­ní vůdce an­ti­kul­tur­ní re­vo­lu­ce pa­de­sá­tých let, a nalé­zá dů­vo­dy, proč jsou Ke­roua­ko­vy je­di­neč­né pró­zy a je­ho věč­né hle­dá­ní blí­že nespe­ci­fi­ko­va­né prav­dy ne­ustá­lou in­spi­ra­cí mi­nu­lým i dneš­ním ge­ne­ra­cím mla­dých li­dí. (Založil/a: whitas)

Steve Turner Steve Turner
*??.??.1949