Říše

Poprvé vydáno celosvětově: 2006

Laser-books - 2013
ISBN: 978-80-7193-371-7

Laser-books (2013) 978-80-7193-371-7 424

Americká říše se rozrůstá až příliš rychle a rozpory v domácí politice ji zároveň přivádějí na pokraj kolapsu. Válka slov mezi pravicí a levicí přechází do otevřené války, ačkoliv většina lidí chce jen žít dál v klidu. Bitva mezi ultramoderními zbraněmi na jedné straně a pěšími vojáky na straně druhé ničí města a začíná ovládat venkov. Nicméně drtivá většina, jež nechce nic jiného než ukončit krveprolití a vrátit zemi do časů mírové existence, disponuje vlastní technikou, zbraněmi a geniálními stratégy. Když se americký sen rozplývá v násilnostech, kdo dokáže zajistit, aby národ a vláda táhly za jeden provaz? A na čí stranu se postavíte vy?
Orson Scott Card je výtečný vypravěč, jenž si svými sci-fi a fantasy romány získal miliony fanoušků a slova nesmírné chvály. Tentokrát se vydává vstříc přítomnosti a nabízí mrazivý pohled na možný průběh nové americké občanské války.

Americký spisovatel Orson Scott Card proslul nejen na poli science fiction (Enderova hra) a fantasy (Alvinův cyklus), ale i svými bouřlivě přijímanými politickými názory. O to zajímavější bude sledovat, jak si představuje možný vývoj mocné americké Říše a nebezpečí vzniku nové občanské války mezi zastánci jednotlivých politických linií. Román Říše je jeho první česky vydanou polit-fiction a opět potvrzuje pravidlo, že za spisovatelským stolem je Card skutečně silným vypravěčem, který dokáže čtenáře strhnout. V předvečer dne, kdy se do kin dostane film zachycující děj jeho nejslavnějšího díla tak máte šanci poznat to hoto skvělého spisovatele tak, jak jste ho dosud neznali. (Založil/a: Kůstka)

Rabb
  9. 11. 2016, 21:14
To byla ale ptákovina. Tak nějak mi na tom nejlépe vychází asi doslov autora, jehož síla je umocněna právě dnem, kdy jsem knihu dočetl a tentýž den byl zvolen Trump, což na doslov vrhá poněkud temnější světlo.

Jinak příběh sám trošku za vlasy přitažený. Humor se moc nepodařil. A některé pasáže... co??? Doslov vážný a burcující, tak co byla ta pohádka před ním?
veselice
  6. 5. 2014, 16:41
Na tento nový Orsonův počin jsem byl velmi zvědavý a těšil jsem se, čím mě opět překvapí. Musím ovšem říct, že mě trochu zklamal. Nepopiratelně zajímavý nápad, ale celý děj a vykreslení postav se mi tak nějak příčilo. Pro mě to bylo málo uvěřitelné, a v kontextu chování celého amerického národa, až nelogické. Pro mě 40%.