Srdeční záležitost

Srdeční záležitost

Podtitul: Pravdivý příběh o hledání vlastního srdce

Mladá fronta - 2013
ISBN: 978-80-204-2688-8

Mladá fronta (2013) 978-80-204-2688-8 320

Francouzská herečka a spisovatelka Charlotte Valandreyová podstoupila v roce 2005 transplantaci srdce. Měsíc poté, co se o této zkušenosti zmínila svým čtenářům ve své první knize, dostala Charlotte anonymní dopis: „Znám srdce, které ve Vás bije. Miloval jsem ho...“ Ta slova ji natolik vyvedla z míry, že začala mít opakované noční můry, naléhavé pocity déja-vu a prožívala nepředvídatelné vnitřní změny. Pro Charlottu tím začalo velmi zvláštní pátrání. Snažila se pochopit co nejvíce, aby se mohla od hluboce prožívaných emocí osvobodit. Skutečně je v ní ještě jeden život? Komu patřilo její srdce? Odpověď na tyto otázku jí pomáhají najít záhadný jasnovidec, její partner – kardiolog, racionální psychoanalytička a profesor vázaný lékařským tajemstvím.

Charlotte, matka bojovnice a žena, která si umí užívat života plnými doušky, pátrá po pravdě a čtenář se s ní vydává na cestu plnou záhad, spojených s buněčnou pamětí bloudícího srdce. Tato cesta nás možná dovede až k jejímu konečnému životnímu cíli. K vysněné velké lásce. (Založil/a: Kůstka)