Monasterium

Monasterium Originální název: Monasterium

Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-4070-1

Knižní klub (2013) 978-80-242-4070-1 304

Dávný příběh začíná v egyptské Alexandrii roku 1288: Arménský kupec náhodně získá mošnu s podivným obsahem, a aniž to tuší, podepíše si tím rozsudek smrti. Napínavý příběh se pak odehrává v roce 1307 v klášteře v Normandii. Mladá abatyše musí čelit všemožným intrikám, a navíc je jednoho dne je nalezena uškrcená mladá jeptiška. A dějí se další děsivé události. Souvisejí s obsahem dávno ztracené mošny? Poselství vyplývající z existence dvou záhadných pláten je zasazené do širšího rámce bojů o moc, které se odehrávají i uvnitř hradeb kláštera. Královna francouzské detektivky stvořila poutavý román, při jehož četbě mrazí. (Založil/a: Kůstka)

Morsie
  30. 9. 2013, 15:32
Pěkná kniha. Byla jsem celkem zvědavá, co se z toho příběhu vyvine. No docela dost mě ohromil. je to nejen skvělý historický román, ale i výborná detektivka. Kniha má spád, je čtivá, zajímavá, má výbornou zápletku. Já jsem ji přečetla na jeden zátah - to se mi u knih zas tak často nestává.