Scarlet

Egmont - 2016 Nové vydání
ISBN: 978-80-252-2577-6

Egmont (2016) 978-80-252-2577-6 456
Egmont (2013) 978-80-252-2577-6 456

Osmnáctiletá Scarlet Benoitová je přesvědčena, že se o sebe dokáže postarat sama. Nepotřebuje a ani nechce si nikoho pustit do života. Výjimkou je její babička Michelle, žena, která Scarlet naučila všechno, co umí: pilotovat raketu, oškubat kachnu, ignorovat názor většiny a udělat si svůj. Celých jedenáct let byla babička pro Scarlet jediným blízkým člověkem na světě. * Až do dne, kdy babičku unese jakýsi tajemný gang a Scarletin život se navždy změní. Jediný, kdo o tomto gangu něco ví, je Vlk, pouliční rváč, kterého Scarlet zná jen zběžně. Scarlet se nerada svěřuje cizím lidem, zvláště pokud jde o muže, ze kterých čpí potíže na sto honů. Jenže Vlkovu pomoc potřebuje, pokud chce najít únosce své babičky. A to ještě netuší, jakou roli hrála před lety její babička při záchraně princezny Selene, nebo kdo Vlk vlastně je a jaké jsou jeho skryté úmysly… * Pokračování fantasy románu Cinder. (Založil/a: DanielOsbourne)

Marissa Meyer Marissa Meyer
*1984

Kůstka
  16. 11. 2014, 16:06
Asi budu vybočovat z davu, ale první díl byl pro mě o něco lepší jak ten druhý.. První jsem zhltla asi za 4 dny, s druhým dílem se to straašně táhlo.. Cinder mě bavila víc než Scarlet, hold se mi v prvním díle zalíbila asi vážně hodně a Scarlet už neměla předem šanci :) Ale třetímu dílu určitě šanci dám, až se ke mně dostane.
anishta
  15. 10. 2015, 18:58
Druhý díl se mi líbil asi o chlup víc než Cinder. Hlavně dějová linie kolem Vlka a Scarlet mě zaujala. Přece jenom jsou to nové postavy. Linii Scarlet a Thorneho beru jako mezistupeň před finálem. Celkově supr.
PeťkaW.
  4. 7. 2015, 9:37
První díl nasadil laťku hodně vysoko a musím přiznat, že zpočátku jsem měla s novým příběhem Scarlet, alias Červené karkulky, trochu problém. Přemáhala jsem tendence její dějové linie jen tak laxně přečíst, abych se zase honem rychle dostala k příběhu Cinder. Ale zhruba v prostředku knihy jsem si zvykla i na nové postavy a začala být zvědavá, jak se všechno propojí. Druhý díl se četl stejně dobře, jako první. Autorka dokáže čtenáře výborně vtáhnout do děje. Člověk se dočkal přesně vyměřené dávky napětí, strachu, romantiky, překvapení i rozčílení. Na třetí díl jsem natěšená.
Lucianna
  4. 2. 2015, 17:21
Autorka ví, jak vtáhnou čtenáře do děje. Byla jsem do toho zažraná tak moc, že ani nevím kdy jsem začala, a kdy skončila. Pro mě byl první díl o něco lepší (a to mam raději Karkulku) než ten druhý. Jsem zvědavá na pokračování-nebo-li Cress! Nicméně kniha je čtivá sama o sobě a ani nevíte kam uteklo skoro 500 stranek.
Adele
  4. 5. 2015, 0:26
Nečetla jsem ten první díl, v domnění, že by díly na sebe neměly navazovat. No k příběhu Scarlet ho víceméně znát nepotřebujete, ale k hlavnímu ději ano. Zorientovala jsem se a obsah prvního dílu je zhruba vysvětlován, aby čtenáři jako já věděli o co vlastně jde. Co se tedy týká příběhu Scarlet, tak je za mě povedený, dobrý nápad na námět, zpracování taky dobré. Ze začátku mě kapitoly se Cinder hrozivě nebavily, ke konci už to bylo lepší. Nicméně já si chtěla přečíst díl jen tento a k rozuzlení mě nutí přečíst díl další, což tedy asi udělám, ale jen pro to abych věděla. Váhám mezi 3 a 4*, ale budiž.
Celupka
  23. 12. 2013, 14:30
Takže pokračování Cinder bylo velmi vydařilé, čtivé a prostě celkově výborné. Musím podotknout, že i první díl byl na motivy pohádky, Popelky, pokud to někomu náhodou nedošlo, ale to snad ne. :D
Katniss Lavender
  13. 12. 2013, 22:33
Čím dál tím líp! Cinder byla dobrá, ale Scarlet je ještě lepší!!! Zkombinovat sci-fi s pohádkovým motivem byl úžasný tah a myslím, že Marisse vyšel! Jen tak dál! Opravdu originální a poutavé... Už se nemohu dočkat dalšího dílu, snad bude mít víc stran! ;-) :-)
Daletth
  1. 9. 2016, 22:23
Budu patři k těm, kteří mají tenhle díl radši. Nevím, jestli je to tím, že se tu už děje víc věcí najednou, ale text působí dynamičtěji a neřeší se tolik jen ono "a žili šťastně až na věky". Jistě, ani v prvním dílu nešlo primárně o tohle, ale pokračování nabídlo více akce, více politického pozadí celé události a poodhalilo trochu víc blížící se konflikt. Kromě toho byl vztah mezi zdejší ústřední dvojicí živelnější a tudíž pro mě osobně reálnější než v případě Cinder. Možná i proto se mi Scarlet líbila o něco víc.
kklepkaa
  31. 1. 2014, 9:26
Tak druhý díl dopadl podstatně lépe než první. Pomohlo přidání postav a kapitoly i z jiných pohledů. Celkem se začínám těšit na další díl :)
Opečenýdudek
  14. 1. 2016, 14:19
No já snad musel číst úplně jinou knížku než všichni ti pětihvězdičkoví cumlíci/cumlinky kolem. Z Cinder se stala zoufalá kriminálnice na útěku před zákonem, nicméně ani tahle zásadní charakterová změna mě nepřiměla jí fandit. Nová postava francouzské prodavačky kedluben Scarlet s lehce lesbicko-incestní vztahem ke svým předkům je blbá jak pučtok. Vlk je drsný k mužům a něžný k ženám. Záporačky, které se mi tak moc líbily v prvním díle, tu skoro nejsou. Princ Kai řeší zásadní rodinné a vladařské povinnosti, bohužel je stále gay... Takhle bych mohl pokračovat dál a dál. 20 % ze soucitu.
Luna
  3. 11. 2014, 7:39
Druhý díl byl prostě skvělý, ještě lepší než první. Přečteno doslova jedním dechem. Scarlet a Vlk se rázem stali mými oblíbenými postavami.