Zotročená

Originální název: Slave Girl

Alpress - 2009
ISBN: 978-80-7362-772-0

Alpress (2009) 978-80-7362-772-0 252

Osud si se Sarah zle pohrál. Když se po letech zneužívání nejprve vlastním otcem a posléze i v dětském domově rozjede za prací do Amsterodamu, uvízne v pasti moderních otrokářů. Kruté dny, týdny a měsíce nekonečného znásilňování, bití a zvrácených praktik znuděných zákazníků přivedou Sarah málem k šílenství. Je bez pasu a bez prostředků. Zdaří se jí pokus o útěk? (Založil/a: Terissa)

Sarah Forsyth Sarah Forsyth
*??.??.1976

vladislaus
  18. 9. 2015, 11:15
Tato kniha otevírá oči k tématu obchodu s bílým masem. Dosud jsem nevnímal, že by tento problém byl v současné době reálný. Především situace v Amsterodamu je ale z tohoto svědectví tragická a stále asi trvá. Nedokážu pochopit , proč se policie s takovým stavem smiřuje a tento problém se neřeší.
Ducii
  8. 2. 2015, 11:22
Co k tomu dodat. Je neuvěřitelné, že tyhle věci se stále dějí. A nedějí se někde daleko a jiným lidem. Může se to stát komukoliv.
chazynka
  28. 6. 2014, 11:17
Hodně drsný příběh, o to horší, že je skutečný. Sarah měla neskutečnou smůlu, vše začalo, když ji její vlastní otec od raného věku zneužíval a to pak způsobilo řadu dalších zvratů v jejím životě. Za spoustu věcí si asi mohla sama, ale je otázka, na kolik její rozhodování a chování zapříčinilo to, že byla zneužívaná...Skoro se nechce věřit, že se něco takového mohlo kdy komu stát.
Arrietty
  2. 1. 2015, 18:46
Obávám se, že Sářina homosexualita je získaná v důsledku prožitých traumat, a tudíž nepravdivá. Vím o čem mluvím, protože nejcennější je v životě každého člověka vlastní zkušenost. Sářino osobní svědectví je výstižným a odzbrojujícím mementem pro všechny mladé dívky toužící po dobrodružství a snadném výdělku. Takže až dcera poněkud odroste, dostane tuto knihu k přečtení.
klaranapoli
  9. 11. 2013, 23:29
Já ani nevím co k tomu říct. Kolikrát se mi tomu ani nechtělo věřit. Né že bych nevěřila že se něco takového stalo, to jako ne, ale spíš se mi zdálo až úplně neuvěřitelné jakou tenhle člověk měl smůlu. Neuvěřitelnou smůlu. Jakoby toho neštěstí nebylo málo, bum bylo toho ještě víc. Hrůza a děs. To jsou pocity, které jsem při čtení této knihy měla. Přečetla jsem jí jedním dechem během jednoho dne a půl. Jakoby nic. No akorád jsem nečetla ten Doslov, kde ještě asi nejspíš popisovaly jiné příběhy, nebo nevím, ale to už mě nebavilo.