Chorobné obstrukční plicní nemoci

Chorobné obstrukční plicní nemoci

Podtitul: Doporučený postup ČPFS pro diagnostiku a léčbu chronické obstrukční plicní nemoci

Originální název: Chorobné obstrukční plicní nemoci

Maxdorf - 2013
ISBN: 978-80-7345-358-9

Maxdorf (2013) 978-80-7345-358-9 144

Chronická obstrukční plicní nemoc je fenomén postihující miliony nemocných a zaměstnávající tisíce zdravotníků. V současné době ve světě paralelně existuje několik, bohužel ne zcela kompatibilních, léčebných návodů a iniciativ. Významné pokroky v oblasti farmakoterapie nacházejí odezvu ve změně klasifikace a celkového přístupu k diagnostice i komplexní terapii. Ambicí autorů je dát do souvislosti naše současné znalosti o této nozologické jednotce s úrovní zdravotního systému a reálnou klinickou praxí v České republice. Hlavní důraz je kladen na cílenou individualizovanou péči adekvátní symptomům a fenotypu každého nemocného přihlížející k závažným komorbiditám a k podávané medikaci. Reprezentativní autorský kolektiv vedený naším předním odborníkem v oblasti diagnostiky a léčby CHOPN, MUDr. Vladimírem Koblížkem, Ph.D., z Plicní kliniky LF v Hradci Králové, připravil knižní vydání českého guidelinu pro CHOPN, které je doplněno řadou instruktivních ilustrací a schémat. (Založil/a: Eli.)

Vladimír Koblížek Vladimír Koblížek

Jan Cimický Jan Cimický