Upír Lestat

Poprvé vydáno celosvětově: 1985

Levné knihy KMa - 2013
ISBN: 9788074591051

Levné knihy KMa (2013) 9788074591051 504 Vazba: Brožovaná

Lestat je upír, nikoli však obvyklá nemrtvá-neživá bytost. Je temperamentní, výstřední a živý v tom nejlepším slova smyslu. Střemhlavě se řítí v čase ze smyslného prostředí Paříže osmnáctého století do doby vlády římského císaře Augusta, ze starověkého Egypta plného démonů do New Orleansu před koncem devatenáctého století, z Galie zabydlené potomky Keltů a jejich kněžími - druidy, do frenetického světa rockových superhvězd ve dvacátém století. Lestat - pronásledován jak smrtelníky, tak nesmrtelnými - se snaží ve světě dobrat smyslu své existence a skrze čas se mu podaří dobrat se tajemství vlastní temné nesmrtelnosti. (Založil/a: Žaneeetkaa)

ready19
  3. 4. 2014, 9:18
Určitě jen pouhý stín Interview s upírem a marná snaha vydolovat z úspěšného příběhu jěště něco víc. Některé pasáže zajímavé, ale až moc těch zdlouhavých a z mého pohledu zbytečných, např. život Lestata po boku jeho matky. Hodně mi vadil homosexuální podtext, asi mám drsnější představu o démonech, než jejich neustálé držení se kolem pasu, polibky a milostná touha upíra vůči upírovi. Překlad pokulhával, korektor neviděl text ani z rychlíku :)
jakub.s
  3. 3. 2014, 15:22
Zajímavý začátek, prostřední část spíše odrazující, od setkání s Mariem děj naštěstí získává spád a kniha se dá dočíst. Docela mě zarazily některé celkem směšné logické chyby (Lestat v šatně zjišťuje, že dovnitř ostatní upíři nevešli, ale pak přemýšlí o tom, co si asi mysleli o houslích uvnitř; Marius ve svém vyprávění říká, že za večer vypil docela dost vína, o stránku dál si protiřečí; v závěrečné části si autorka zřejmě spletla existujícího Williama Polidoriho s jeho literárním charakterem, a tak se z doktora Polidoriho stala literární postava) a stejně jako u Interview s upírem naprostá neschopnost překladatele používat správně přivlastňovací zájmeno "svůj". Celkově není kniha vyloženě špatná, ale lepší než Interview s upírem mi rozhodně nepřišla.