Leopardí meč

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-387-6

BB art (2013) 978-80-7461-387-6 334

Leopardí meč je už čtvrtým volným pokračováním úspěšné románové série Římané. Ústředního románového hrdinu, nespravedlivě stíhaného psance Marka Valeria Aquilu tentokrát provázíme do Dolní Germánie, římské provincie sužované bandami lupičů. Aquila, který se pod falešným jménem Corvus skrývá v řadách římského pomocného vojska, se v tomto poutavém historickém thrilleru dostává do přímého střetu se záhadným vůdcem banditů Obdurem, majitelem „leopardího meče“, tajemné zbraně, jíž žádný římský meč neodolá… (Založil/a: Moreanne)

Gallienus
  3. 6. 2015, 15:59
Z mého pohledu nejslabší díl, nechytlo mě to. Římany jsem začal číst z důvodu, že jsem neměl po ruce nic jiného a byla tu spokojenost, díly 1-3 nejsou tak špatné. Riches sice v předchozích dílech nenasadil laťku moc vysoko, ale poměrně dobře se tyto díly čtou. Obávám se však, že když bude takto pokračovat bude jen dál ztrácet.
Neptun
  19. 9. 2016, 21:54
Já se asi s hodnocením ostatních úplně neshodnu. U předchozích dílů jsem měl pocit, že jsou to všechno stejné příběhy, s malými změnami. Ale vždycky tam jde o to stejné - Markus cvičí, Britové zlobí, někdo jde po Markovi atd. Zkrátka začínal jsem se už nudit a neměl jsem už moc chuť číst dál, zvlášť, když jsem viděl hodnocení tohoto dílu.

Přišla změna prostředí, která mi sedla. Přiznávám, že se tam dlouhou dobu skoro nic neděje, vojáci jsou jen ve městě a řeší se výstavba kasáren a podobně. Nějaká akce začíná až ke konci - i když ta podle mého názoru taky nebyla nijak skvostná. Přesto se mi to četlo dobře a nenudil jsem se. Přiznám se, že největší strach jsem měl z toho, že hlavní záporák má mít nějaký "super meč", ale tuto část autor zvládl celkem dobře.
I přes slabší příběh dávám 4/5.