Tajemství mrtvých

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-388-3

BB art (2013) 978-80-7461-388-3 368

Vraždil ve starém Římě – a dnes se kvůli němu zabíjejí jiní

Jedinou stopou k objasnění dávné záhady je zlatý přívěsek s křesťanským symbolem z doby římského císaře Konstantina. Abbyin přítel Michael zjistil, k čemu slouží. Jenže nebyl sám, kdo chtěl při pátrání uspět, a jeho protivníci se teď nezastaví před ničím.

Abby Cormacová strávila deset let tím, že se snažila shánět důkazy proti nejhorším válečným zločincům dneška. Když svoji práci vyčerpaná opouští, věří, že nechává všechno za sebou – dokud s ní neotřese brutální násilný čin: v luxusní vile na pobřeží Jaderského moře je zavražděn její milenec Michael a ona sama při útoku téměř zemře.
Vyděšená a osamělá Abby přísahá, že požene Michaelova vraha před spravedlnost. Když ale při pátrání zkříží cestu jednomu z nejznámějších balkánských gangsterů, pochopí, že Michael nebyl tím, za koho jej považovala. Odhalil tajemství sahající do dávné historie římské říše... Klíčem k němu je šperk, který před sedmnácti sty lety pomohl Gaiovi Valeriovi Maximovi splnit úkol, jímž ho pověřil císař Konstantin – vypátrat, kdo zavraždil Konstantinova životopisce biskupa Alexandra. (Založil/a: Moreanne)

Manonka
  12. 11. 2013, 14:20
Mám přesně takové knihy ráda a ani tato určitě není špatná, ale... Nedokážu říct vlastně proč, nicméně ve mě nezanechala nijak silný dojem. Další knihy autora se mi líbili více.