Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Lví srdce I.

80%
4 6
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Lví srdce I. Originální název: Lionheart
Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Nejnovější vydání:
BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-353-1
Počet stránek: 352
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 2x v oblíbených
v přečtených 10x v přečtených
v knihovně 7x v knihovně
k přečtení 14x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
BB art (2013) 978-80-7461-353-1 352

Plantagenetům přezdívali „ďáblovo plémě“, ale nikdo se jim to neodvážil říct do očí. Richard, druhorozený syn Jindřicha II. a Eleonory Akvitánské, se měl stát jen vévodou a pánem bohatých matčiných zemí, ale po tragickém skonu staršího bratra Hala mu připadl anglický trůn. Krátce po korunovaci opustil Anglii a vypravil se do Svaté země, aby mečem osvobodil svaté město Jeruzalém z rukou nevěřících Saracénů. Saladin mu byl rovnocenným soupeřem, jakého by v Evropě hledal jen těžko.

Statečnost a téměř bezhlavá odvaha, již obdivovali i jeho nepřátelé, z Richarda udělaly hrdinu ještě za jeho života a vynesly mu přídomek Lví srdce. Stal se legendou, která ani po osmi stech letech nepřestává fascinovat historiky a spisovatele. Sharon Penmanová v tomto nejnovějším románu poutavě vypráví jeho životní příběh, aniž by se odchýlila od známých historických faktů. Na stránkách Lvího srdce znovu ožívá nejen Richard, ale i jeho věčně pletichařící bratr Jan a drsná krása doby, v níž řinčely meče, duněla kopyta koní a k nebi se tyčily štíhlé věže kostelů, minarety a mohutné hradby. (Založil/a: Moreanne)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Richie
100% 100% 100% 100% 100%
  7. 11. 2014, 14:31
Richard Lví srdce je má srdeční záležitost. :-)
Penmanová má výborný vypravěčský talent a je radost číst její román o tomto výjimečném středověkém vládci. Navíc se autorka drží historických faktů a nemám pocit, že by si v ději vymýšlela více než je u podobných historických románů přípustné. Příběh má spád, nepostrádá napětí a ani správnou dávku romantiky. Autorka umí velmi dobře popsat povahy jednotlivých hlavních aktérů i jejich myšlení, díky čemuž se dobře vcítíme do atmosféry doby. Opět se dozvídáme o hlavních událostech, poznáváme jednotlivé země i jejich vládce. S anglickým králem Richardem I. se nakonec vypravíme i do daleké Palestiny bojovat o ztracený Jeruzalém - ale to bude jistě součástí druhého dílu, na který se již velmi těším. 95%