Mráz a hry

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Brokilon - 2013
ISBN: 978-80-7456-175-7

Brokilon (2013) 978-80-7456-175-7 502

Algor. Ze všech lidmi obývaných planet je tou nejchladnější. Ani vláda císaře Andreje Korwariana neoplývá vřelostí, nehledě na spolupráci s hrozivým církevním řádem graciánů, zakázaným všude vyjma Algoru. Viridian. Princezna Viktorie dostává nabídku k sňatku, která se neodmítá, a city v ní nehrají žádnou roli. Menabaran. Sestry Nikola a Natalie mají dost svých starostí. Nezajímají se o probíhající volby, kde se k moci dere nový vůdce s tajnými a přinejmenším pochybnými spojenci. Přesto mu brzy zkříží cestu a policejní komisař Preston začne řešit nejpodivnější případ své kariéry. Vztahy mezi planetami čekají změny. Dotknou se vládců i obyčejných obyvatel, natož těch neobyčejných. Ale jen málokdo může čekat změnu k lepšímu. (Založil/a: DanielOsbourne)

Jana Vybíralová Jana Vybíralová
*1981

Jan Hlávka Jan Hlávka
*07.04.1979

orisi
  17. 1. 2014, 13:08
Příběh mě strhl hned od prvních stránek. Dlouho jsem nečetl nic tak dobrého, naposled od Amy Kathleen Ryan. Kniha je napěchována výborným dějem, v několika líniích, které jsou bravurně vymyšleně propojené. Takový styl psaní vyhledávám, ale jsem málo uspokojený. Tu to neplatí. Moje první čtení od této dvojce, a jistě ne poslední.
Balu
  23. 6. 2014, 22:23
Zpravidla se české sci-fi vyhýbám, těžko říct, proč. V tomto případě jsem se ale nechal zlákat kladnými recenzemi, a dobře jsem udělal.
Příběh má dvě hlavní linie, jednou je prostředí paravojenského impéria na mrazivém Algoru a druhou demokratický, leč korupcí prolezlý Menabaran; obě jsou ztvárněné velmi realisticky a působivě, každá obsahuje nespočet zajímavých postav a kniha celkově má parádní tah. Celou jsem ji stačil přečíst za necelý víkend, což při počtu stran taktéž o něčem vypovídá. Vřele doporučuji.
V zásadě mám jen jedinou výtku, a tou je zatím neexistující pokračování.
DarrenMoore
  8. 2. 2014, 21:30
Ze začátku jsem měl trochu problémy s orientací v tom "co" a "kde" a se spojitostmi mezi tím, ale poté, co se vše sjednotilo do pouhých dvou dějových linií, jsem hltal každou větu. Postav bylo, jak už jsem u žánru zvyklý, ne zrovna málo, ale díky podání nepůsobili nijak šedivě - naopak. Dokonce jsem si jich i nemálo dokázal oblíbit (a jiné začal nenávidět). Kdyby si autorské duo ale dalo tu práci a trochu víc mi jich na konci pozabíjelo, nehryzalo by mě teď ono známé "Kde je sakra další díl?!"
Půjdou-li příští díly série ve stopách tohoto, rozhodně se je na co těšit.
kadel33
  28. 10. 2013, 9:38
Různé světy a dějové linie se spoustou postav, které se v ději střídají, nedávají moc šancí si to užívat hned od začátku, tj. do knihy jsem se začítal dost pracně. Ale dost rychle jsem se srovnal a četl jedním dechem...
Pro mě největší nedostatek knihy - ještě nemá pokračování!!!