Splav

Splav Originální název: Splav

Odeon - 1977

Odeon (1977) 137
Odeon (1973)

Sbírka zachycuje Šrámkovo vitální opojení přírodou, jeho něžně vášnivý vztah k ženě, lásku k rodnému kraji pod Humprechtem. (Založil/a: Zahula)

Lucie.Terezie
  24. 9. 2013, 19:25
Celá sbírka je skvělá a osobně doporučuji básničku Vojákův Štědrý večer. První stejnojmenná báseň mě uchvátila možná nejvíce a zbožňuji ten verš - "Jako bych jen splavem byl, který v lukách krásně zpívat slyšelas."
eliza
  3. 1. 2014, 12:27
Pro mě rozhodně tato sbírka zůstane tou pravou milostnou poezií pro zamilované studenty. Dá se v ní tak sladkobolně utápět a hýčkat si své první nešťastné zamilování :)
Iwíček
  5. 7. 2016, 20:28
Skvělá básnická sbírka, kterou jsem si naprosto zamilovala. Líbí se mi její poetika. Více píši zde: http://iwikovaknihovna.blogspot.com/2016/07/splav-frana-sramek-minirecenze.html
Kiv Čitrem
  15. 10. 2014, 20:56
Příroda promlouvá, ožívá a je plná živelně něžné erotiky. Dle mého jsou nejpovedenějšími básněmi tyto: Jarní poutník, Advent, Milenec, Romance. Povedené jsou také obrázky z válečných Dolomitů - Cesta s Rombonu je úchvatná, kontrast v 30. srpnu 1914 rovněž. Druhá část sbírky mě tolik nenadchla...
ČtenářH
  16. 8. 2015, 10:49
Do doby, než jsem otočil Splav na první stránku, jsem poezii nikdy moc nemusel. Vždycky jsem na knihách měl rád ten příběh a hlavně děj. Ale ve chvíli, kdy jsem Splav otevřel, jsem se do toho tak ponořil, že jsem vnímal verš za veršem až jsem otočil poslední stránku a knížečku dočetl. Když jsem se pak zpětně zamyslel, tak jsem si vzpomněl na velice málo, ale měl jsem z toho velice dobrou náladu a cítil jsem se dobře.