Originální název: Night Shift

Beta books - 2009
ISBN: 978-80-7306-408-2

Beta books (2009) 978-80-7306-408-2 406
Mustang (1996)

Příznivci mistra hrůzy, amerického spisovatele Stephena Kinga, dobře vědí, že tento autor nevyniká jen svými proslulými romány jako jsou Osvícení, To, Misery nebo Carrie, ale že je i skvělým povídkářem. Ve dvaceti příbězích této sbírky to dokazuje s takovou virtuozitou, že už k tomu není mnoho co dodávat. A protože po Kingově nenasytném vypravěčství a jeho nezkrotné fantazii často sahají filmaři, i v této sbírce najdete příběhy, které možná znáte z obrazovky.
Podle povídky Děti kukuřice byly na točeny dokonce dva filmové díly. Podle Trávníkáře údajně vznikl stejnojmenný film, který však s povídkou má natolik málo společného, že si King z původního Stephen King's The Lawnmower Man vysoudil změnu názvu. V dalších povídkách zase King vzdává poctu svému velkému předchůdci H. P. Lovecraftovi či se vrací k tématům svých románů. Vydejte se s nekorunovaným králem světového hororu na cestu nejtemnějšími zákoutími lidské duše, kde zpoza každého rohu může vykouknout cosi velmi, velmi ošklivého...

Povídky:
- Prokletí jeruzalémské (Jerusalem's Lot)
- Noční směna (Night Shift)
- Noční příboj (Night Surf)
- Jsem brána (I Am the Doorway)
- Šroťák (The Mangler)
- Kostlivec (The Boogeyman)
- Šedá hmota (Grey Matter)
- Bojiště (Battleground)
- Náklaďáky (Trucks)
- Mrtví se někdy vracejí (Sometimes They Come Back)
- Jahodové jaro (Strawberry Spring)
- Římsa (The Ledge)
- Trávníkář (The Lawnmower Man)
- Nekuřáci, a.s. (Quitters, Inc.)
- Já vím, co potřebuješ (I Know What You Need)
- Děti kukuřice (Children of the Corn)
- Poslední příčka žebříku (The Last Rung on the Ladder)
- Muž, který miloval květiny (The Man Who Loved Flowers)
- Na dobrou noc (One for the Road)
- Žena v pokoji (The Woman in the Room)

Barabura
  16. 1. 2012, 11:20
Opravdu to bylo tak půl na půl. Super byly - Prokletí jeruzalémské, Noční směna, Kostlivec, Bojiště, Děti kukuřice, Poslední příčka žebříku, Muž, který miloval květiny, Na dobrou noc a Římsa.
Jinak třeba Náklaďáky nebo Trávníkář mi přišly až blbý.
jehlaspichlas
  15. 5. 2011, 12:52
Co se mi z Noční směny líbilo? Jerusam´s Lot, Šroťák, Bojiště, Římsa, Nekuřáci a. s.,
Děti kukuřice a Muž, který miloval květiny. Ještě něco? Jo a 1408, který se vyskytuje
v povídkových sbírkách: Stephen King jde do Kina, Všechno je definitvní.
VerenaLord
  19. 5. 2015, 20:36
Moc pěkně složená sbírka povídek. Některé již známé, jiné již méně, ale převažují zde klasicky hororové povídky. Moc dobře se většina z nich čte, u ostatních je to slabší průměr až podprůměr.
HPL
  17. 9. 2013, 16:43
Asi největším kladem této sbírky je fakt, že i přesto že jsou některé povídky nudné, jako celek reprezentují ucelené spektrum tak široké, že si z něj každý vybere své oblíbence. Oceňuji také snahu použít jako ústřední motivy ty nejvšednější věci z běžného života. Záporem ovšem zůstává, že většina povídek je příliš krátká na to, abyste se pořádně začetli.

Nejlepší kousky: Prokletí Jerusalemské (silná inspirace mým oblíbeným Lovecraftem), Jsem brána (kéž by vyšel plánovaný český film), Mrtví se někdy vracejí, Římsa (nádherný příklad toho, že horor nemusí obsahovat nadpřirozeno!), Nekuřáci a.s. (brutální!; povinná četba pro všechny kuřáky!!), Děti kukuřice (dokonalé!, troufám si tvrdit, že téma by vystačilo na román, škoda) a Na dobrou noc (krásná návaznost na jiné dílo – nebudu prozrazovat).

Povedené byly ale také: Šroťák, Kostlivec (hutná atmosféra), Bojiště (geniální nápad i provedení; bohužel příliš krátké), Náklaďáky (na to, jaká je to blbost, mě to vlastně dost bavilo; a taky zmínka o Plymountu Fury - Kingův fanda ví; věděli jste, že existuje film? :D), Jahodové jaro (byla to vlastně celkem nuda, ale konec zamrazil), Já vím co potřebuješ (už jenom za „po shnilé rybě páchnoucí Necronomicon“) a Muž který miloval květiny (po přečtení se už nikdy nebudu dívat na šťastně procházející lidi stejně :D).

Vyloženě zklamání potom: Noční směna, Noční příboj (totální nuda), Šedá hmota (nepijte levné pivo :D), Trávníkář (bylo to správně ujetý, ale stejně mě to nějak nebralo), Poslední příčka žebříku (myšlenka krásná, ale provedení nuda) a Žena v pokoji.

Chtěl jsem dát jen 4*, ale vzhledem k tomu, jak vypadají ostatní sbírky, to risknu s 5 a musím souhlasit, že se jedná o Kingův nejzdařilejší soubor povídek.

PS: Předmluva se vážně povedla! Ne že ji přeskočíte! ;)
Elleyne
  2. 3. 2014, 9:14
Některé povédky byly zdařilé, jiné mě nezaujaly nebo dkonce nudily.
Nejvíce se mi líbily Prokletí jeruzalémské, Šroťák, Kostlivec, Mrtví se někdy vracejí, Jahodové jaro, Římsa, Nekuřáci a.s., Já vím, co potřebuješ, Děti kukuřice, Na dobrou noc. A úplně špatná třeba nebyla Poslední příčka žebříku, začalo to zajímavě, ale škoda, jak to skončilo, a svým koncem je zajímavá Muž, který miloval květiny.
Archangel_P
  28. 5. 2016, 13:12
Každá povídka jiná, každá něčím originální. Podle mě si každý fanoušek Kinga musí vybrat něco, co se mu bude líbit. (Mé nejoblíbenější budou asi Děti kukuřice, Šroťák, Jsem brána, Kostlivec a Jahodové jaro. A nejzvláštnější a nezajímavější Trávníkář a Bojiště.)
Určitě doporučuji.
G8
  18. 1. 2013, 11:48
Jednoznačně Kingova nejlepší sbírka povídek. Ať už zmíním své oblíbence (Jsem brána, Nekuřáci a.s., Muž, který miloval květiny), přímočarou a o to zábavnější Noční směnu, vyloženě nechutného Trávníkáře nebo do jisté míry společensko-kritickou Šedou hmotu, člověk se při čtení výsostně pobaví.
MolkoZuzka
  26. 9. 2013, 10:37
Moje neoblíbenější povídková kniha od Kinga. Všechny povídky mají něco do sebe. Moje nejoblíbenější Kukuřičné děti.. .:)
Orina
  11. 12. 2011, 15:39
Prokletí jeruzalémské,Šedá hmota, Bojiště, Nekuřáci a.s., Děti kukuřice, Poslední příčka žebříku, Žena v pokoji a hlavně KOSTLIVEC byly super. Ostatní se mi moc nelíbily.
ronynka
  15. 10. 2011, 16:07
By me zajimalo, kdo u nas doma bude ted sekat travu :D Knizka perfektni, co jineho taky cekat od Kinga :)
marcellia
  23. 4. 2014, 23:05
Něco dobrý,něco méně.Mně se líbilo Prokletí jeruzalémské,Kostlivec(smutné),Římsa,Nekuřáci a.s.,Děti kukuřice..Dávám 3+,oproti jiným Kingovkám..
Babsi
  18. 5. 2012, 21:25
Prokletí jeruzalémské mě chytlo asi nejvíc. Hodně úsměvný mi přišel Šroťák, u kterého jsem se docela i nasmála....
cravatta
  11. 6. 2016, 9:22
Svým způsobem se mně líbily všechny povídky.. Některé víc a jiné míň, celkově však kniha působí dobře a uceleně a každý si v ní přijde na své :) Mám radost, že jsem si po dlouhé době od Kinga přečetla něco kvalitního a čtivého a můžu jen doporučit těm, které nijak zvlášť nezaujaly povídky v Černočerné tmě.
Nejvíc se mi líbily: Prokletí Jeruzalému, Římsa a Děti kukuřice
Které se mi líbily nejmíň? Noční příboj a Žena v pokoji
JarKun
  19. 5. 2013, 11:17
Kniha, ve které prakticky nic nedopadne dobře. Poměrně děsivé. Na malém počtu stránek se občas nepodaří dostat člověka do děje a pak povídka vyznívá trapně. Ale převažují povídky, u kterých mě naopak překvapuje, jak dokážou pohltit za malou chvíli. Většina se mi líbila a mezi tím vším dojemný příběh "Poslední příčka žebříku" ... ukázka, že King dokáže napsat strhujícím způsobem i obyčejný příběh obyčejných lidí, který prožívá skoro každý z nás.
Novinha
  5. 2. 2013, 19:56
Noční směna je buď velmi dobrá sbírka povídek, nebo velmi nevyvážená. Záleží na úhlu pohledu. Příběhy pokrývají velkou oblast lidského "strachu". Bojíte se víc toho, co byste mohli najít ve skříni? Podivných a strašidelných míst? Nebo oživlých strojů? Nebo temna, co se může skrývat v člověku? Věřím, že si každý dokáže najít svou povídku, která jej osloví. Mě oslovily zejména Prokletí Jeruzalému, Kostlivec, Mrtví se někdy vracejí, Římsa, Nekuřáci a.s. a Poslední příčka žebříku.
TrissRc
  21. 2. 2011, 19:59
Souhlasím s Žížalou. Nejlepší povídky. Nezapomenutelná byla pro mě, jako odpůrce kouření, kuřáci a.s. To je jedna z nejgeniálnějších povídek, co jsem kdy četla (a bylo jich hodně). Myslím, že pod takovýmto nátlakem by každý kuřák se svým zlozvykem skončil, i kdyby vykouřil i několik krabiček denně. Nezapomenutelná byla také Žena v pokoji a Římsa. Na konci povídky Římsa je jedna skvělá hláška, ale jelikož by to byl spoiler, ji sem napsat, budete si ji muset přečíst sami :).
Methat
  9. 6. 2015, 13:39
"Pojďme si povídat. Jen vy a já. Pojďme si povídat o strachu."

Táákže. Na paškál som si zobral Kingovú poviedkovú zbierku, ktorá číta 19! hororových poviedok a jednu nehororovú. Zo začiatku sa kniha rozbieha, nevidíme tu žiadne skvosty, no od Šroťáka to začne byť zaujímavé a posledné tri poviedky sú zase taký dojazd o ničom. Najviac sa mi páčila poviedka "Šroťák"(100%), ďalej to boli "Bojiště"(90%), "Římsa"(90%) a "Poslední příčka žebříku"(90%), nasledujú "Noční směna"(80%), "Kostlivec"(80%), "Šedá hmota"(80%), "Náklaďáky"(80%), "Mrtví se někdy vracejí"(80%) a "Děti kukuřice"(80%), ešte sa mi páčili poviedky "Nekuřáci, a. s."(70%) a "Já vím, co potřebuješ"(70%). Ďalšie poviedky boli ľahký nadpriemer, priemer alebo ľahký podpriemer a tie, ktoré ma sklamali alebo mi nič nedali a nepovedali sú nasledujúce: "Jsem brána"(30%), "Noční příboj"(20%), "Muž, který miloval květiny"(20%) a "Žena v pokoji"(brak), ktorá sa ani nedá považovať za horor.

King sa tu veľmi venuje strachu, nechá vás veľakrát ukonejšiť pohodou a bezpečím, aby vás v ďalších riadkoch naplnil úzkosťou a strachom, ktorý sa vám bude vpíjať do kože ako ten najlepší piják na tuš, ktorý by ste väčšinou našli na poslednej strane starého komunistického zošita pre základné školy. Kingova predmluva sa mi páčila viac než niektoré jeho poviedky, on jednoducho vie písať, narodil sa pre to, aby nám, jednoduchým čitateľom, ktorí sa chcú zabaviť a niečo zmysluplné si prečítať(nie niektoré nudné braky, ktoré niektorí ľudia považujú za skvostné diela), ponúkol zážitok hodný ľudskej existencie - pre to máme predsa city, všakže. Dokážeme sa vcítiť do trápenia druhých ľudí. Takmer každá Kingová poviedka končí čiernohumorne s vystrihnutým koncom, takže autor chce a má rád aj sám, aby sme rozmýšlali, premieľali si v mozgu svoje pocity, ktoré sme po prečítaní dosiahli. Aj keď mi celkové hodnotenie po priemere vyšlo na 64%, tie horšie poviedky neboli zas až také dlhé, aby mi znepríjemnili život a čítanie, takže musím z celkového pocitového odhadu dať o jednu hviezdičku viac. Bol to dlhý a príjemný odpočinok pri krátkych hororových poviedkach, kedy som zistil o Kingovi, že nielenže vie písať tlusté tisícstranové knihy, on vie písať aj krátke a niekedy aj krásne poviedky.

"Kdyby sedm set opic tlouklo sedm set let do psacích strojů, jedna z nich by napsala Shakerspearovy sebraný spisy."
BlackVerry
  16. 5. 2015, 12:53
Skvělá sbírka povídek. Jerusalem´s Lot je podle mě nejděsivější a nejtajemnější ze všech, které King napsal. Téměř každé dva roky se k této povídce vracím a pokaždé v ní najdu něco nového. A ani s odstupem času mi při jejím čtení nepřestává naskakovat husí kůže. :)
mysinecka86
  13. 3. 2013, 18:08
Povídky byly tak 50:50. Nejvíc se mi líbily a zanechaly dojem Prokletí Jeruzalémské, Kostlivec, Mrtví se někdy vracejí, Jahodové jaro, Římsa, Nekuřáci a.s., Já vím, co potřebuješ, Děti kukuřice a Na dobrou noc. Zbytek si skoro nepamatuji nebo mě to nezaujalo. Ale celkově výborná sbírka povídek, ve které si každý vybere tu svou.
Kagome-chan
  11. 3. 2011, 1:19
Musím říct, že povídky od Kinga nejsou to, co jeho romány. Vážně mu spíš sedne příběh, ve kterém se může jako obvykle rozšoupnout a každého ohromit :) Každopádně se mi hodně líbily povídky Nekuřáci, a.s. a Mrtví se někdy vracejí.
A pokud bych měla reagovat na komentář pode mnou... Mistr kýče, už dlouho jsem se nějaké blbosti takhle nezasmála O_o obzvlášť tvrzení, že není schopen vymyslet pořádný příběh. Ono to zní, jako by si dotyčný přečetl jen tuhle sbírku povídek (pravda, poměrně slabou) :-)
zdeny99
  10. 5. 2016, 16:09
PROKLETÍ JERUZALÉMSKÉ: Povídka metodou dopisů a zápisků z deníků, proto se to čte docela blbě. Myšlenka je dobrá o prokleté vesnici s prokletým kostelem, kde se nachází satanova bible. Ale ty deníkové zápisy to fakt pokazily. DVĚ HVĚZDY

NOČNÍ SMĚNA: Jednoduchá povídka o tom, jak pár chlapů o noční směně čistí nějaké kancly v nějaké staré textilaně. Všude bordel a všude krysy... A na konci všeho metrové krysy, beznohé krysy a obrovští netopýři... PĚT HVĚZD

NOČNÍ PŘÍBOJ: Téměř celé lidstvo podlehlo nějaké chřipce A6. Pár lidí přežilo a teď zevlují na pláži. Nic extra povídka, horor rozhodně v žádném případě. DVĚ HVĚZDY

JSEM BRÁNA: Delirium tremens Isaac Asimov nebo o co tady šlo? JEDNA HVĚZDA

ŠROŤÁK: Je to něco jako film Vraždící buldozer. Jenže tady je ďáblem posedlý mandl a celá ta povídka je stokrát lepší než ten film. PĚT HVĚZD

KOSTLIVEC: Povídka odehrávající se v křesle cvokaře a hlavní téma sezení je strašidýlko z šatníku. ČTYŘI HVĚZDY

ŠEDÁ HMOTA: Tahle povídka o slizu, který vraždí lidi, mi dost připomínala knížečku Krev příšery ze série Stopy hrůzy. Jenže na rozdíl od nejslavnějšího autora literárních kýčů, Stineho, se Kingovi tahle povídka nepovedla. A tak Stine pro mne jednoznačně vyhrál co se týče slizských povídek. DVĚ HVĚZDY

BOJIŠTĚ: Hráli jste si někdy s vojáčky a chtěli jste, aby ožili? Tak tady se aspoň dozvíte, jak by to mohlo dopadnout, kdyby vaši oblíbení vojáčci ožili. ČTYŘI HVĚZDY

NÁKLAĎÁKY: Všechno co má čtyři kola najednou oživne a nastolí vládu nad světem. Co bude s lidma? Jak před autama utečeme? A jak dlouho nás budou ovládat? Docela slabá povídka na Kinga. Až ta poslední strana stála za to, kdy nutí čtenáře se zamyslet nad tím, že nás technika ovládne. DVĚ HVĚZDY

MRTVÍ SE NĚKDY VRACEJÍ: Nejdelší povídka o učitelovi, kterýmu před několika lety zavraždili bratra. Teď na jeho střední školu přichází studenti, kteří jsou hodně povědomí těm vrahům. Téma parádní, ale těch postav tam bylo tolik, že jsem se v nich ztrácel. A hlavně ten konec byl takový rituálně divnej. Proto jen ČTYŘI HVĚZDY.

JAHODOVÉ JARO: Moderní Jack Rozparovač z univerzitního prostředí. A ani jsme se nedozvěděli, kdo je vrah. DVĚ HVĚZDY

ŘÍMSA: Tenisový profesionál doplatí na nevěru s manželkou mocného gangstera. Je mu nastražen do auta heroin a aby gangster to neohlásil, tak musí tenista obejít mrakodrap po římse ve výšce 120 metrů. Tím získá i jeho manželku, která je zřejmě už ale mrtvá. ČTYŘI HVĚZDY

TRÁVNÍKÁŘ: Povídka o tom, když vám trávník seká pošahanej trávníkář. Na Kinga nic moc, ale taky to nebyl propadák. TŘI HVĚZDY

NEKUŘÁCI, a. s.: Jak odnaučit zarytého kuřáka kouřit. Stačí pár drastických způsobů jedné utajené firmy. PĚT HVĚZD

JÁ VÍM, CO POTŘEBUJEŠ: Mě připadaly divný ty dvě vysokoškolačky. Ta hlavní Elizabeth už jen tím, jaká to byla šprtka a že uvěřila všecko té své spolubydlící, která nebyla nic jiného než stalker. Ten chlap byl podle mě úplně normální zamilovanej chlap, kterej pro Elizabeth by udělal první - poslední. PĚT HVĚZD

DĚTI KUKUŘICE: Opravdu jedna z nejlepších povídek, co kdy King napsal. Náboženské fanatičko znásobené tím, že všichni fanatici jsou vlastně děti. A všude kolem jen samá kukuřice a pár ukřižovaných. PĚT HVĚZD

POSLEDNÍ PŘÍČKA ŽEBŘÍKU: Celou dobu na Kinga slabší povídka, kdy se psalo, jak kluk s holkou skáčou z trámu do sena a pak holka zůstane viset na trámu a hrozí ji pád z osmi metrů. Ale ten konec to celý změnil. PĚT HVĚZD

MUŽ, KTERÝ MILOVAL KVĚTINY: Chlap co miluje květiny, je zamilovanej a pak bum bum a DVĚ HVĚZDY.

NA DOBROU NOC: Kvůli sněhové bouři nechá chlap ženu s dítětem v autě v nějakém zapadákově a jde hledat pomoc. Jenže ten zapadákov je plnej upírů. Krátká povídka, která mrazí a dobře se čte. PĚT HVĚZD

ŽENA V POKOJI: Stará žena umírá na rakovinu v nemocnici. Syn se na to už nemůže dívat a chce jí pomoci jakýmkoliv způsobem od bolesti. PĚT HVĚZD

[631. přečtení, 376. hodnocení, 33. komentář, 85%]
Miss_Fí
  26. 8. 2013, 8:54
Parádní soubor..."Kostlivec" vystihnul mě dětské noční běsy, "Noční příboj" moje postapo úvahy a "Nekuřáci, a.s." můj léta bojovaný boj. Naprosto mě mě, ale uhranula "Žena v pokoji" kdy mi slzy tekly proudem.
Snow
  23. 6. 2011, 17:24
Pár povídek se mi sice tolik nelíbilo, ale většina se mi líbila natolik, že nemohu hodnotit jinak než plným počtem. Prokletí jeruzalémsk, Noční směna, Jsem brána, Šroťák, Kostlivec, Náklaďáky, Mrtví se někdy vracejí, Trávníkář, Nekuřáci, a.s., Děti kukuřice, Muž, který miloval květiny, Na dobrou noc. No prostě pecka!!!
Jediné co bych vytkl je délka povídek, prostě mi přišly moc krátké.
Jinak se strašně moc těším na filmovou adaptaci povídky Jsem Brána, kterou prodal Stephen za symbolický jeden dolar a co víc, povídku prodal českému producentovi.! (bude to první film na motiv Kinga, který bude z české dílny.) http://www.jsembrana.cz
ewolf
  13. 5. 2016, 8:54
Kvalita originálu standardně výtečná (spíš co komu sedne ‒ povídky jsou hodně různorodé, od čistě psychologických až po krváky, příšery a scifárny). Kvalita překladu s mírným občasným zaškobrtnutím, které občas udělá každý, taktéž.

Ale proč ta cenzura? Jen v povídce Noční směna* mě už na prvních pár stránkách udeřily do očí naprosto nepřípadné změny oproti beznadějně rozebranému prvnímu vydání. První věta knihy: "kde si mohl pracující člověk jako on zakouřit" (1. vydání: "kde si mohl pracující člověk jako on dát šluka"). O kus dál: "sakra lepší než házet po té drobotině plechovky" (1. vydání: "sakra lepší než házet po těch malých prevítech plechovky" ‒ v originále patrně "little bastards", co, študente?

Mám strach. Ale ne takový, jaký se u čtení horroru patří mít. Mám strach číst dál, v obavě, čeho všeho nás útlocitná duše redaktorského krasoducha ještě zbavila. Drobotina? Little bastards? Tohle je Král horroru, ne Kája Mařík, OMG.

Buďte na sebe hodní a pokud si tuhle knížku budete chtít v češtině přečíst, sežeňte si první vydání, i kdybyste si jej měli půjčit z knihovny. Chybějící Prokletí jeruzalémské a překlad rozbitý nepřípadnou tužkou editora vám zmršené, okleštěné, i když vaše vlastní vydání nahradí těžko.

*Ve 2. vydání první, v 1. vydání byla v pořadí druhá za lovecraftiánským majstrštykem Prokletí jeruzalémské; ten ve druhém vydání chybí a věřím, že k ochuzení čtenářů o něj vedly smutné patologie doby jako tahanice o copyright, a že za ním není nic osobního. Jeho absence mrzí nesmírně.
Janiani
  13. 10. 2014, 22:21
Podle mého velmi zdařilá kniha složená z povedených povídek - i když některé byly slabší, ty silnější to rozhodně převážily. Noční směna, Děti kukuřice, Nekuřáci..ale to už bych se opakovala.
DonDiablo
  31. 8. 2014, 21:53
Noční směnu jsem četl příhodně na... noční směně, a jaká to byla hned atmosféra. Při první povídce jsem si vzpomněl na Lovecrafta, při dalších jsem se pobavil nad námětem (Bojiště), chvílemi se ošíval nad něpěknými scénami (Šroťák, Šedá hmota), naprosto žasnul nad terapií pro kuřáky (Nekuřáci, a.s.), u některých povídek žasnul nad více než uspokojující pointou (Římsa). Jen pár povídek bylo ze slabšího soudku, nicméně kniha svůj účel plní více než dobře a perfektně pobaví i postraší.
vood
  10. 10. 2013, 19:20
Některé povídky potěšily, jiné méně, jiné vůbec. Pokud bych někomu chtěla Kinga jako autora představit, doporučila bych sbírku Za soumraku, Čtyři roční doby... Noční směna se dle mého názoru jako celek nepovedla.
Catherinne
  22. 9. 2013, 11:45
Většina povídek se mi hodně líbila, nejvíc asi - Prokletí jeruzalémské, Římsa, Nekuřáci a.s., Žena v pokoji, Já vím, co potřebuješ, Na dobrou noc, Bojiště, Děti kukuřice a Mrtví se někdy vracejí. Bála jsem se u Kostlivce :D
Slabší mi naopak přišly - Noční příboj, Poslední příčka žebříku, Muž, který miloval květiny a Trávníkář. Celkově ale moc povedená kniha:)
brendnpeto
  28. 5. 2012, 9:34
Super, väčšina napínavá od začiatku do konca... Nenudil som sa tušim ani pri jednom...
Najzaujimavejší príbeh - Nekuřáci, a.s. :-O
THL
  6. 3. 2012, 20:36
Prokletí jeruzalémské a Nekuřáci, a.s. to jsou mí favorité. Četl jsem je několikrát do kola a husí kůži jsem měl pokaždé. :-) Ostatní povídky dle mého názoru už nejsou tak dobré, ale nelituji ani minuty, kterou jsem čtením knihy strávil.
JamesF29
  24. 2. 2011, 16:16
Další z pouze těžko překonatelných Kingových povídkových knih. Nejvíce se mi líbily povídky jako: Jahodové jaro, Mrtví se někdy, Nekuřáci a. s., Náklaďáky, Římsa, Děti kukuřice. Za horší povídky ale považuji Ženu v pokoji, obzvláště potom Trávníkáře.
maphiosso
  8. 1. 2011, 18:14
Nevyvážená, avšak velice kvalitní povídková sbírka. Poslední příčka žebříku, Mrtví se někdy vracejí nebo Děti kukuřice patří k těm nejlepším povídkám, které kdy Stephen King napsal. Bohužel kniha obsahuje i slabší kousky jako Náklaďáky a Šroťák, proto hodnotím čtyřmi hvězdičkami..
Žížala
  30. 11. 2010, 20:40
Nejlepší Kingův výběr! Nejlepší povídky : Noční směna,, Jsem brána, Šroťak (co jsem to četla se bojím prádelen xD), Kostlivec (nikdy sio nenechávám otevřenou skříň), Mrtví se někdy vracejí, Jahodové jaro, Nekuřáci a.s. , Děti kukuřice(hodně dlouho jsem se kukuřice nedotkla :D), Na dobrou noc a Muž, který miloval květiny (pro ěm zatím nepřekonaná Kingova povídky :)