Legionář

Legionář

Alpress - 2013
ISBN: 9788074661839

Alpress (2013) 9788074661839 272

Legionář se odehrává v 1. století n.l. na pozadí římského pokusu o dobytí a romanizaci Germánie. Masakr tří legií, které padnou do pasti v Teutoburském pralese, je největší porážkou Římské armády v historii. Legionář Titus jako jeden z mála bitvu přežije, ale pouze proto, aby byl uvržen do otroctví. Mezitím se rozzuřený a porážkou ponížený Řím rozhodne vpadnout na druhý břeh Rýna a Germány vyhladit. (Založil/a: Cassius)

Roman Bureš Roman Bureš
*1975

Gallienus
  14. 10. 2015, 18:43
Dobře popsané reálie svobodné Germánie a římských vojenských operacích, po a během roku 9.n.l. Osobně se mi velmi líbila pasáž rozhovoru mezi Augustem a Germanikem o nutnosti znovu obsazení Germánie až k Labi. Byla to ze strany autora sice fabulace, přesto se to moc hezky četlo. Pro mnohé historiky znamenala neschopnost Publia Quinctilia Vara hlavní důvod neúspěchu snahy Říma o romanizaci Germánie, ale myslím, že i bez geopolitické katastrofy v Teutoburském lese bylo území na východ od Rýna pro impérium tak jako tak neudržitelné... Natož obsazení Germánie až k Labi, to mohl být tak maximálně nějaký krásný, ale nesplněný sen.
Vůbec bych se neurazil, převedení tohoto příběhu na filmové plátno, mohlo by to být velmi dobré.