Tábor smrti Osvětim

Podtitul: Válka v obrazech

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-416-2

Jota (2013) 978-80-7462-416-2 132

Koncentrační tábor v Osvětimi-Birkenau byl místem jedné z největších masových vražd v dějinách. V plynových komorách zde zahynulo více než milion především židovských mužů, žen a dětí. Mnohem víc jich však zemřelo v důsledku nemocí a hladovění.

Kniha je mrazivým dokumentem tohoto hrůzného zařízení. 250 unikátních fotografi í spolu s detailními popisky a doprovodnými texty ukazuje, jak se Osvětim vyvinula z brutálního pracovního tábora na počátku války v továrnu na smrt. Obrázky odhalují, jak tu lidé žili, pracovali a umírali, ale i jak celá tato smrtící mašinerie vznikala. (Založil/a: Nika_D)

HDosoudilová
  4. 10. 2014, 21:40
Co se týče samotné knihy, byla moc pěkně zpracovaná. Proto jsem si ji také v knihovně půjčila, neb mě zaujala. Ale jinak jsem čekala trochu obsáhlejší text. Díky tomu mě kniha zase tolik nezasáhla, to také nejspíš kvůli tomu, že jsem věděla o čem budu číst.