Druhý dech

Druhý dech Originální název: Le second souffle

Jota - 2013
ISBN: 978-80-7462-418-6

Jota (2013) 978-80-7462-418-6 240

Philippe Pozzo di Borgo, zástupce ředitele vinařských závodů Champagne Pommery, měl v životě ve všem štěstí, až do osudného pádu při paraglidingu, po němž zůstal zcela ochrnutý. Později ho stihla další rána – úmrtí milované ženy, po němž zůstal sám na výchovu dvou adoptovaných dětí. Z invalidního vozíku diktuje své vzpomínky, touhy a úvahy o světě. Celých deset let ho při životě, který střídáním dramatických momentů a groteskních situací občas připomíná horskou dráhu, udržuje přistěhovalec Abdel, jeho anděl a „ďábel strážný“ v jedné osobě. (Založil/a: Nika_D)

LeaLea
  3. 5. 2014, 13:56
Lepší k této knize od začátku nepřistupovat s myšlenkou na film. Ten nás namlsal spoustou úsměvů a něžných emocí, které ve Philippově biografii najdete jen zřídka. Je to citlivá zpověď člověka závislého na pomoci ostatních. Takové čtení proudů myšlenek, které jsou věrnými společníky vysíleného člověka, snad ani být úsměvné nemůže.
smajlinka
  22. 6. 2014, 11:08
Obsahuje spoiler spoiler Musím se přiznat, že jsem od knížky čekala taky něco jiného, s filmem má opravdu velice málo společného souhlasím s LeouLeou i Samaelem. Film přes smutný námět vyznívá vlastně povzbudivě, i když skutečnost je určitě spíš taková jako v knížce. Ale zase jsem ráda, že jsem si knížku přečetla, kolikrát si stěžujeme na zbytečnosti a spousta lidí se bez pomoci ani nenapije. Pokud by někdo hledal podobnou knížku, doporučuji Skafandr a motýl, autor se o ní taky zmínil. Jinak neuvěřitelně emotivně na mě působila část o Béatricii
Samael
  29. 10. 2013, 22:05
Musím říct,že jsem se těšil na úsměvné situace,které byli ve filmu,ale bohužel jsem se toho nedočkal.V knížce je jen popisování bolesti a trávení času v nemocnici nebo rehabilitačním zařízení.Chyba je asi v tom,že jsem od toho očekával to co od filmu.Doufám,že vám se bude knížka líbit víc.
cisty
  17. 7. 2014, 20:50
Asi jako každý jsem očekávala, že kniha bude vtipná alespoň tak, jako byl film Nedotknutelní. Ostatně, není se co divit, že si to všichni, kteří vezmou knihu do ruky, myslí. Fotka z filmu na obalu knihy by tomu napovídala. Ovšem knížka je úplně jiná.
Když ale nebudu brát zřetel na má očekávání, musím říct, že knížka je dobrá. Pěkně se čte a místy člověka mrazí, když si uvědomí, co vše kvadruplegik prožívá.
Škoda jen, že po knize budou sahat častěji lidé, kteří viděli skvělý film - a pak budou možná zklamáni.
Manonka
  4. 8. 2014, 16:46
Film Nedotknutelní miluji, je to výborná komedie. Kniha je jiná to ano, ale rozhodně ne špatná. Je to zajímavý pohled do světa někoho, kdo je takhle postižený. Člověk si uvědomí, jaké občas řeší ve svém životě "kraviny", jako by šlo o konec světa a přitom se máme vlastně výborně, doku jsme zdraví...
zdeny99
  25. 4. 2015, 19:07
Obálka knihy rovnou nabízí, že se bude jednat o literární předlohu k filmu Nedotknutelní. Jenže s filmem je společná jen jedna kapitola, a to Nenapravitelný. Jinak je celá kniha o tom, jaké pocity, co prožívá a co se honí hlavou ochrnutému muži od krku dolů. Není to žádná komedie, spíše životopis zaměřený na city. [14. přečtení, 9. hodnocení, 6. komentář, 62%]
Kris Vaňková
  12. 6. 2016, 13:02
Je vidět, že knihu psal někdo s citem pro slovo a estetiku. Popis životního příběhu je trochu zdlouhavý, ale velice malebně napsaný. Tak, že jsem si některé pasáže musela číst nahlas. S filmem nesrovnatelné, ale ani jsem se o to nesnažila. Však to není předloha filmu, film je příběhem jen inspirován, takže je mi to jedno.