Kam létají vrány

Kam létají vrány

Nakladatelství Lidové noviny - 2013
ISBN: 978-80-7422-235-1

Nakladatelství Lidové noviny (2013) 978-80-7422-235-1 704

Madeleine McCarthyová, na začátku románu devítiletá dívenka nadaná nevšední představivostí a pozorovacím talentem, přijíždí se svou rodinou na leteckou základnu Centralia v Ontariu, kde se zakládá osa tragického příběhu brutálního zločinu lokálního významu, propojeného s neznámými tajemnými silami a zájmy globálního charakteru. MacDonaldová podmanivým způsobem evokuje bolest, zmatek, humor i radost dětství konfrontovaného s nebezpečným a těžko pochopitelným světem dospělých.
Kam létají vrány je mistrovskou kronikou novodobé historie Kanady v kontextu klíčových událostí v našem světě, ale především neodolatelným, hluboce přesvědčivým příběhem lidského utrpení, nezdolnosti a hojivé síly lásky. (Založil/a: Nika_D)

Ann-Marie MacDonald Ann-Marie MacDonald
*29.10.1958

Pett
  11. 2. 2014, 10:40
Opět mě totálně dostala a běžím s obrovským doporučením! Je to neskutečně silný příběh o zraněné dětské duši, vraždě, velké lásce, vině i nevině..... detektivní zápletka je dokonce založena na skutečné události z konce padesátých let.... po dlouhé době jsem se přistihla při hledání dalších stránek po přečtení té poslední ve tři ráno, s pocitem- a co bylo dál... ještě chvíli s nimi chci být.... nechci takhle odejít :) ma p´tit Ann- Marie...
Pim
  17. 12. 2014, 20:54
Hodně zajímavý a zapeklitý příběh. Popravdě se mi to četlo trochu míň skvěle než Padněte na kolena, které pro mne zůstalo jedničkou. Občas to pro mne mělo slabší místa, občas silnější. Ale četlo se to i tak dobře a bylo to zajímavé. Objevování se šatů a náramku bylo jasně účelové, to dá rozum, ale stejně ... kdo? Rozhodně tady nebudu nic prozrazovat... Ale závěr stejně překvapil a zanechat trochu zmatek... Trochu mě iritovala maman a trochu jsem chtěla jiný vývoj, ale příběh byl jaký byl.
Přidávám se k Orině. Sice se učím francouzsky, ale tak dobře neumím, abych všemu rozuměla. A věty nebyly vysvětleny ani v textu, jak občas v knihách bývá, ani vzadu v poznámkách - jak se taky děje (asi hlavně v dílech ruských klasiků, jelikož tam se to často taky francouzštinou jen hemží). A rozhodně mě to v příběhu nemotivovalo natolik, abych uprostřed děje neustále zjišťovala se slovníkem, co to říkají.
Jinak ale dobrá a zajímavá knížka. A bude-li něco dalšího, určitě si zase přečtu. Vím ale jistě, že se ještě vrátím k Padněte na kolena. :-)
Orina
  23. 2. 2014, 20:14
Kniha bezpochyby je velmi zajímavá a téma chytlavé, ale na mě příliš zdlouhavé. Uznávám, že cca dvě stě stránek přibližně v polovině skutečně stálo za to, ale vše ostatní by zasloužilo zkrátit alespoň o tři sta stránek. Co mně ale pilo krev, byla v průměru jedna francouzská věta na stránce. To skutečně všichni umí francouzsky a jenom já na to pokaždé koukala jak husa do flašky?! Takže nejsem vyloženě zklamaná, nicméně mnohem víc mohu doporučit například detektivní román Pravda o případu Harryho Queberta.
zorrinka
  31. 10. 2013, 16:38
Konečně vychází český překlad! Kdo četl román Padněte na kolena od této autorky, který vyšel u nás už v roce 2006 (kde již byla o "Vránách" zmínka na přebalu), tak musí být stejně natěšený na tuhle knihu jako já...