Diesel II.

Diesel II. Originální název: Diesel II.
Poprvé vydáno celosvětově: 2010

Návrat domů - 2010
ISBN: 978-80-7255-239-9

Návrat domů (2010) 978-80-7255-239-9 124

Existuje realita, o které většina z běžných obyvatel naší společnosti nemá tušení. Odehrává se za zavřenými dveřmi klubů, barů, podivných firem - a také věznic. Raději o ní nechceme nic vědět, hodí se nám výhradně jako kulisa akčních filmů, hlavně udržet hranici obou světů nepropustnou. Příběh Romana Šťastného, známého jako Diesel II., je popisem autentického pokusu přejít z výsluní světa zločinu do trpně tolerované pozice ve světě, kde si lidé běžně nepřerážejí končetiny a nepolévají se kyselinou, kde platí i jiné zákony než hrubá síla a peníze na ruku. Co může člověka motivovat k takové změně, a může stačit obyčejné odhodlání? Tato kniha má jednoznačný, dynamický začátek, a trochu váhavý, otevřený konec. V tom je její síla, nezastírá, že jde o cestu plnou tápání. (Založil/a: S.SALVADOR)

Roman Šťastný Roman Šťastný

Bronislav Matulík Bronislav Matulík

S.SALVADOR
  4. 10. 2013, 22:35
škvár..nevím co tohle mělo znamenat...a protože komentář musí mít minimálně 1OO znaků...tak prostě říkám - ŠKVÁR. Hvězdičku tak leda za krátkost, protože kdyby mě tohle číst stálo víc času, tak bych tuhle brožurku po přečtení prohnal skartovacím aparátem..
cxdr
  2. 1. 2014, 10:41
Asi nebudu objektivní, protože autora znám osobně a s Dieslem jsem se setkala na besedě o knize... Vzhledem k výše uvedenému jsem knížku přečetla na jeden zátah a překvapila mě otevřenost Diesla s jakou popisuje své životní kotrmelce, pády a nové začátky.
Knížka asi nejde číst jako "beletrie" jedná se o skutečný příběh a jak jsem již uvedla velmi oceňuji Diesla, že byl ochoten jít s kůží na trh a Bronislava, že příběh přepsal do čtivé podoby.
Louicy
  4. 7. 2016, 9:39
Kniha pro mě spíše byla jen jako doplnění k přednášce, která byla parádní. Dávám vysoké hodnocení, protože autentické příběhy mě baví, také díky již zmiňované přednášce a kvůli věnování, které mám v knížce od Diesela ručně vepsané. :D