Krize středního věku

Podtitul: Úskalí a šance

Portál - 2006
ISBN: 80-7367-168-9

Portál (2006) 80-7367-168-9 167

Téma krize středního věku je široce zmiňované v západních zemích, ale téměř neznámé u nás. Nikoli proto, že by zde neexistovalo, ale proto, že se o něm nepíše ani nemluví. Jako by věk mezi třicátým pátým a padesátým rokem života byl tabu. Veřejná osvěta na poli psychologicko-psychiatrickém zatím dospěla k depresi, schizofrenii a Alzheimerově chorobě, třem velkým nemocem, které devastují lidský osud. Na subtilnější témata, jako je střední věk a psychologické problémy s ním spojené, dosud nedošlo, ačkoli se týkají mnohem většího počtu lidí než zmíněné psychiatrické choroby. Autoři chtějí vyplnit tuto mezeru v povědomí veřejnosti, pomáhají čtenářům zorientovat se v životních situacích středního věku a přibližují jim možnosti, jak je efektivně řešit. Knihu využijí zájemci o populární psychologii, čtenáři středního věku se zájmem porozumět lépe svému životu a lépe ho zvládat. (Založil/a: ladka)

Michal Hrdlička Michal Hrdlička

Julián Kuric Julián Kuric