Rok v zoo

Poprvé vydáno celosvětově: 2003

Plot - 2003
ISBN: 80-86523-16-0

Plot (2003) 80-86523-16-0 182

Rok v zoo je kniha nejen o zákulisí práce lidí v zoologických zahradách, je to publikace plná života, pravdy a snahy o záchranu druhů. „...panda velká může žít v bambusovém lese nebo v zoologické zahradě. Pochopitelně zvolíme bambusový les a zvíře si prohlédneme na dokonalém videozáznamu. Ale co v případě, kdy tatáž volba zní: panda velká bude žít v zoologické zahradě, nebo vůbec nebude na světě, protože všechny bambusové lesy zanikly. Nedovedu si představit člověka, který chladnokrevně zvolí druhou možnost...“ Kniha psaná dynamickou reportážní formou vás vtáhne do situací, příběhů a problémů, se kterými se musí potýkat osazenstvo Ústecké zoologické zahrady, tyto situace si jsou však podobné v zoologických zahradách po celém světě. Publikace má rozměr nejen informativní a zábavný, ale hlavně osvětově ekologický. Zkuste s námi strávit celý rok v zoo mezi rozličnými druhy světové fauny a váš pohled na tyto instituce se změní... (Založil/a: Hanys)

Helmii
  29. 8. 2016, 22:29
Tuhle knihu jsem kdysi dostala od maminky, ještě jako prcek, ale už tehdy mě oslovila. Začala jsem obdivovat práci ošetřovatelů v zoo. Kniha je napsána denikovou formou, což jsem jako menší zbožňovala. Určitě se k ní časem hodlam vrátit.