Sloni žijí do sta let

Sloni žijí do sta let Originální název: Sloni žijí do sta let

Euromedia Group - 2002
ISBN: 8024207974

Euromedia Group (2002) 8024207974 208

Která romantická duše by neožila, když uslyší dálkou vonící jména: Cejlon - dnes se tento ostrov jmenuje Srí Lanka - a Maledivy... Tato knížka vypráví o putování tří mužů; zkušení, vnímaví cestovatelé, poutaví vypravěči, fotografové s citem pro atmosféru a ten správný okamžik dokumentují přírodní krásy, setkání se vzácnými osobnostmi, jako například Sirem Arthurem C. Clarkem, a jsou nám těmi nejlepšími průvodci nejen současností, ale prostřednictvím vzpomínek Miroslava Zikmunda i minulostí ostrovů.
M.Z., polovina slavné cestovatelské dvojice Hanzelka a Zikmund, se na Cejlon vydává již po třetí, tentokrát s Miroslavem Náplavou a Petrem Horkým, členy sdružení pro cestopisnou dokumentaci Camera Ingognita, zatímco u břehů Malediv přistává poprvé. Ve svém cestovním zavazadle má vedle obvyklých věcí také deník, který si tu tenkrát psal, a staré fotografie. Příležitostí ke srovnávání se tu našlo dost a dost! A tak nové zážitky protkávají oživlé vzpomínky... (Založil/a: Hanys)

Elrond
  20. 3. 2015, 13:04
Knihu mám v knihovně už asi 10 let, ale teprve letos (2015) před vlastní cestu na Srí Lanku jsem ji mohl plně docenit. Po absolvování cesty i dočtení knihy mohu říct, že některé postřehy jsou docela trefné. Jen mám trochu otazníky ohledně jejich setkání se slonem Rádžou.