Caligula

Caligula Originální název: Caligula

BETA Dobrovský - 2004
ISBN: 80-7306-101-5

BETA Dobrovský (2004) 80-7306-101-5 294

Život "blázna" Caliguly, římského císaře po Augustovi Tiberovi pro nás zůstává stále fascinující záhadou. Poodkrýt tajemství jeho života se snaží dvojice francouzských autorů, opírající se o historické prameny a skutečné události. Jejich vyprávění je plné děje, nečekaných obratů a postav, které obklopovaly vládce. Vystupuje zde Claudius, který se po Caligulovi proti své vůli sám stane císařem, Messalina, smilnice s čistým srdcem, Agrippina se svou touhou učinit malého Nerona císařem a mnoho dalších.
Jako císař začíná Caligula vládnout ve svých třiadvaceti letech. Inteligentní, velmi kultivovaný a zároveň plný komplexů pro svůj fyzický vzhled má dvě vášně: divadlo a Drusillu, nejkrásnější z jeho tří sester. Nový císař nastupuje na trůn jako miláček občanů Říma i vojska. Po pěti letech diktátorské vlády, intrik a výstředností jeho život končí rukou těch, kteří ho měli ochraňovat. (Založil/a: Mili232)