Pán Duší

Poprvé vydáno celosvětově: 2011

Epocha - 2013
ISBN: 978-80-7425-178-8

Epocha (2013) 978-80-7425-178-8 312

Kontinent Tamriel je čtyřicet let po Oblivionské krizi ohrožován záhadným létajícím městem, Umbrielem, v jehož stínu se probouzí děsivá armáda nemrtvých.Otřesený princ Attrebus i přes šokující odhalení pokračuje ve zdánlivě nesplnitelném úkolu a snaží se získat kouzelný meč, který je klíčem ke zničení hrozivých vetřelců. V Císařském městě mezitím nalezne špeh Colin důkazy o zradě v samotném srdci císařství - pokud však Colina dřív nezradí jeho srdce. V Umbrielu uvězněná Annaig se zase stala pouhou otrokyní temného pána a jeho nenasytného hladu po dalších duších.Jak mohou tito tři zvláštní hrdinové zachránit Tamriel, když nedokáží zachránit ani sami sebe? (Založil/a: Moreanne)

Katniss Lavender
  4. 9. 2014, 23:59
Tuhle knihu jsem si půjčila v knihovně zároveň s prvním dílem. Chtěla jsem si je přečíst hned po sobě, aby mi neunikla žádná souvislost, ale nezadařilo se. Přečtení prvního dílu mi trvalo, na mé poměry, hodně dlouho, nijak zvlášť mě nezaujal a do druhého se mi tedy nechtělo. Ale strašil mi tu už dlouho, takže jsem se do něj nakonec pustila a musím přiznat, že mě rozhodně bavil víc než díl první a přečetla jsem ho během pár dnů. Nemůžu říct, co se mi tu zdálo lepší než v díle prvním, možná jsem jen já byla v přijatelnějším rozpoložení pro tento příběh. Takže jak Pekelné město, tak Pán Duší určitě stojí za přečtení, příběh mě bavil, jen doporučuji: Před čtením se seznamte s nějakou z pc her, podle nichž jsou tyto knihy psané, alespoň koukněte po obrázcích, budete se potom určitě lépe orientovat v postavách v příběhu. Není k zahození vědět jak vlastně vypadají hrdinové právě čteného příběhu... :-)