Smrtící výstřel

Poprvé vydáno celosvětově: 2012

BB art - 2013
ISBN: 978-80-7461-408-8

BB art (2013) 978-80-7461-408-8 304

Děj nového thrilleru Vince Flynna navazuje na předchozí román Americký zabiják. Elitní zabiják Mitch Rapp po náročném výcviku v CIA a nasazení do akce likviduje jednoho po druhém nepřátele ze svého seznamu. Po jeho rychlých a profesionálně provedených akcích nezůstávají žádné stopy, avšak propletená síť pachatelů útoku na letadlo Pan Am nad skotským městem Lockerbie, při němž zahynulo 270 civilistů, si stále naléhavěji uvědomuje, že jim je kdosi v patách. Rapp se vydává za dalším mužem a nachází ho v Paříži. Ve zlomku vteřiny, kdy kulka opouští Rappovu pistoli, sklapne past a sám agent se náhle stává kořistí a musí bojovat o život. Nazítří je v jednom z nejlepších pařížských hotelů nalezeno devět mrtvých – včetně libyjského ministra ropného průmyslu. Nikdo ve Washingtonu nechce přijmout zodpovědnost za akci, která hrozí přerůst ve vážnou mezinárodní krizi a způsobit CIA obrovské komplikace. Rappovi šéfové mají jedinou možnost, a to z operace vycouvat a doufat, že jejich nejnovější tajná zbraň učiní totéž. Rapp musí buď uniknout dopadení, nebo tiše zemřít. Jeden člen týmu však nehodlá ponechat nic náhodě. Stan Hurley je odhodlán zabránit francouzským úřadům v Rappově dopadení, i kdyby to mělo znamenat agentovu smrt. Mitchi Rappovi nezbývá než jednat na vlastní pěst a brzy se ukazuje, že v takové situaci je pro nepřátele vůbec nejnebezpečnější. (Založil/a: al-ma)

wendel
  9. 1. 2015, 15:37
Další kniha ze série s Mitchem Rappem.Kniha je dobrá,ale přesto mě ničím nepřekvapila,prostě solidní zabijácko-špionážní akce.Bude to asi tím,že většinu knih z této série jsem už četl,a tato je přeci jen o trochu slabší.Proto dávám 60%.