Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Přemyslovská epopej IV

91%
5 56
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Přemyslovská epopej IV

Podtitul: Král básník Václav II.


Originální název: Přemyslovská epopej IV
Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Nejnovější vydání:
Moba - 2013
ISBN: 978-80-243-5549-8
Počet stránek: 664
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 16x v oblíbených
v přečtených 79x v přečtených
v knihovně 35x v knihovně
k přečtení 45x k přečtení
právě čte 5x právě čte
si přeje 2x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Moba (2013) 978-80-243-5549-8 664

Závěrečný díl ságy o jedné z nejslavnějších epoch českých dějin, o době velkých přemyslovských králů. Začíná koncem vlády Přemysla II. Otakara, vypráví o vládě Václava II. a vraždě jeho syna Václava III. Král Václav II. byl zajímavou osobností, v dějinách možná trochu nedoceněnou. Právě za jeho vlády se vytvořil model stavovského státu s přesnou dělbou odpovědnosti mezi panovníkem a šlechtou. On sám byl v duši umělcem, sám vynikající minesengr, ale také muž známý svou erotickou náruživostí. Jeho doba je dobou dvorských intrik, zápasu mezi šlechtou, dobou nástupu měst. Právě na přelomu 13. a 14. století se dotvořila tvář středověkých Čech, na níž už Lucemburkové mnoho nezměnili. (Založil/a: Moreanne)

(více)  

Štítky

více  
Vlastimil Vondruška Vlastimil Vondruška
*09.05.1955

Další díla
Zobrazit další díla autora  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

vladislaus
80% 80% 80% 80% 80%
  28. 8. 2015, 10:44
Tenhle díl byl nejponurejší a nejsmutnější ze všech. Přestože rod Přemyslovců vymřel a čechy pak čekala dlouhá staletí zápasu o existenci, můžeme my současníci být hrdi, že se český národ dočkal národního státu s nezpochybnitelnými hranicemi. Celá tahle série je velmi čtivá, a i když nemusí být zcela historicky přesná, seznámí čtenáře přístupnou formou pradávné skutky našich předchůdců a činy jejich spojenců a odpůrců.
Zany
  1. 9. 2014, 1:36
Když se objevil ebook IV. dílu Přemyslovské epopeje, nahlédl jsem do něj, jestli si to přece jen nepřečtu... Asi ne... Nalistoval jsem na konec, abych se ubezpečil, že VV opravdu promarnil jedinečnou šanci rehabilitovat Václava III a opravdu ukončil celou epopej smrtí Václava II. Promarnil.
I zalistoval jsem pár posledními stránkami a ejhle chybka tu i onde (přiznávám, že jsem srovnával s literaturou, tak dobrou palici nemám). Např.: Podle VV se Albrecht u Kutné Hory radoval, jak si snadno s českým vojskem poradí, když král leží marod v Praze. Podle monografie K. Charvátové ovšem Václav z Prahy odjel k vojsku. Podle VV se Albrecht s vojskem vydal od KH vstříc českému vojsku dva dny před sv. Martinem, tedy 9.11., podle Charvátové se tak stalo 22.10.
Na necelých deseti stránkách dvě zcela zbytečné historické chyby, kolik jich je asi v celé knize? Já je rozhodně počítat nebudu, protože tohle já číst prostě nechci.
Gustik5
80% 80% 80% 80% 80%
  23. 2. 2014, 12:28
Příběh mne opět velmi zaujal, opět zde byla perfektně vyobrazena panovníkova osobnost a samozřejmě jeho život. Čtyři hvězdy dávám pro konec, který byl možná dobře zvolený už jenom kvůli počtu teorií, ale pro mne byl mírným zklamáním kvůli tomu, že jsem očekával nějakou domněnku, či vysvětlení ohledně smrti Václava III. Konec tu byl bohužel nevyhnutelný a každý ví jak kniha skončí. Líbí se mi autorův realistický pohled na postavy, které nijak neidealizuje, ale snaží se je vyobrazit nikoliv ve světle pozitivním, nýbrž tak, jací byli. Těším se na další plánovanou knihu o Václavu IV...