Propast

Poprvé vydáno celosvětově: 1982

Fragment - 2009
ISBN: 978-80-253-0875-2

Fragment (2009) 978-80-253-0875-2 295

Ve třetím díle se setkáváme s téměř dospělými dětmi Silje a Tengela. Dvacetiletá Sol se touží podívat na místo, kde se podle legend soustřeďují magické síly. Díky svým nadpřirozený schopnostem se začíná dostávat do konfliktů se společností prohnilou pověrami a předsudky. Tengelova rodina však i nadále drží pevně při sobě. Dokáže překonat další nesnáze, které jí do cesty postaví osud a ostatní lidé? (Založil/a: maki)

Margit Sandemo Margit Sandemo
*23.04.1924

Tojaheva
  19. 7. 2016, 6:17
Samozřejmě musím dát za pravdu ostatním z komentářů, že tento díl je nejlepší. Nejvíc je zde vyobrazen příběh Sol, která svůj život opravdu nemá nudný nebo jednotvárný a stále se snaží chránit celou svou rodinu. Je zde taky dobře rozvinut příběh Liv, u které člověk pochopí, že manželky to v dřívějších dobách neměly vždy jednoduché.
Elizabeth-Blain
  13. 3. 2012, 22:09
Pro mě je Propast rozhodně nejlepší díl ze ságy prokletých (vydané u nás). Možná je to tou volností a problémy, které k Sol prostě patří a nebo proto, že si užila víc, než kdokoli v knize. Jediné co mě mrzelo, byl její konec, těšila jsem se na její hlouposti a problémy, které by mohly pokračovat :)
trynitrix
  17. 5. 2011, 16:28
Nakladatelství Fragment Bohužel, vzhledem k nízkým prodejům jsme byli nuceni vydávání dalších dílů z této edice zastavit. Tohle mi odpovedeli ... je to skoda :-/
Emerelle
  14. 9. 2012, 14:04
Já miluji knihy, které končí jinak, než se dá očekávat, ať už špatným nebo originálním koncem, je to velmi osvěžující na rozdíl od hromady knih, které končí happy endem -> žily šťastně, až do smrti...
Pajos
  25. 4. 2011, 9:16
Myslím že nejlepší díl ze všech, ovšem pro mně ze špatným koncem. Některé pasáže utíkají až příliž rychle, spisovatelka třeba několik let ze života Sol dá jen do jedne stránky atp. Jinak velice dobre čtení:-)