Holky to chtěj jinak

Originální název: It's Different for Girls

BB art - 2007
ISBN: 978-80-7381-035-1

BB art (2007) 978-80-7381-035-1 236

Ospalé anglické přímořské letovisko Hastings v sedmdesátých letech dvacátého století – pro úžasný život, ve kterém se pořád něco děje, spíš nic moc. Žijí tam ovšem Rachel a Susan, začínají dospívat a pomalu si uvědomují, že pro boj s nepřítelem je důležité být v přesile, takže drží pevně spolu. Právě díky kamarádství zvládají nejrůznější prekérní situace i to, že je rodiče občas zaboha nechtějí nechat na pokoji, šikanu ve škole, gumové brambůrky a teplé pivo na mejdanu, úžasné a slibné kytarové talenty, sjeté hipíky, pánskou společnost, mizerné místní kapely, první polibky, pochybnosti o vlastním vzhledu a nešikovné pokusy o to, jak se co nejlépe obléct, i první milostná zklamání. Pak se v jejich životě objeví Dave, hvězda a kluk, o kterého by správně neměly ani zavadit, tak má špatnou pověst, jenže se na něj holky přímo lepí. Susan i Rachel pak zčista jasna zjistí, že sex, drogy a rokenrol nejsou pokaždé přesně to, co si vysnily, protože Anglií právě otřásá nová punková muzika a všechno je najednou jinak. Ke komu se která z nich přikloní – k pankáčům nebo ke skinheadům? A jak si s jejich vzdorem dokážou poradit zoufalí rodiče? (Založil/a: Marsi)

Jo Brand Jo Brand
*23.07.1957

Dominie
  15. 12. 2014, 16:01
Po dlouhé době kniha, která mě nebavila a nepřečetla jsem ani polovinu.. To se mi moc často nestává, vždycky dávám knize šanci a snažím se pokračovat dál, občas mě to i třeba překvapí, ale tady jsem věděla, že je to ztracený případ (a čas).