Štika v rybníce aneb jak ukrást českou miliardu

Štika v rybníce aneb jak ukrást českou miliardu
Originální název: Štika v rybníce aneb jak ukrást českou miliardu
Poprvé vydáno celosvětově: 2012

Po relativně poklidném oťukávání mladého Lukáše z prvotiny Aleše Pragera se touto knihou čtenář ponoří do daleko hlubších vod. Hrdina tohoto příběhu, mladý ekonom Karel, si jednoduše vzal příklad z Jánošíka a rozhodl se bohatým brát a chudým rozdávat… (Založil/a: evasamankova)

Aleš Prager Aleš Prager
*1981

djarda
  2. 3. 2014, 0:01
Parádní kniha, bravurně napsaná. Zajímavý autorův pohled na dnešní svět (bohužel v mnohém pravdivý). Druhá část o politice je si myslím teorie, jak by to mohlo fungovat. Zajisté by se z ní dalo několik nápadů využít a realizovat, neboť jinak navždy zůstaneme jen hloupými ovcemi...
evasamankova
  26. 9. 2013, 14:40
Kniha se stoprocentním návodem ke zbohatnutí pro odvážné jedince. Přiznám se, že jsem čekala, že půjde spíše o klasické podvody dnešní doby - předražené zakázky, úplatky ... Hrdina knihy na to šel od píky. "Obyčejným" přepadením a okrádáním těchto papalášů.
Místy byl děj poměrně napínavý. Z počátku jsem hrdinu chápala, kvůli jeho dětství a rodinné situaci. V pozdějších momentech, kdy v krabicích schovával už stovky milionů jsem si říkala, že se už sám začíná chovat jako ti okradení.
Hrdina si ale začal uvědomovat, že prachy zkrátka nejsou v životě úplně všechno.
Trochu mi dělá problém pobrat druhou část knihy o politice. Nevím, zda to mělo být jakési poselství, varování, návod, konspirace... Vzhledem k tomu, že předchozí část knihy se tvářila vcelku realisticky a uvěřitelně, tato pasáž byla přitažená za vlasy.
Jako celek se to četlo dobře. Psáno jednoduše, děj se odvíjel poměrně rychle.
A jedno přání na závěr. Taky bych si z jedné návštěvy obchodního domu chtěla nevědomky přinést balíček peněz -)))