Originální název: Black House

BETA Dobrovský - 2014
ISBN: 978-80-7306-669-7

BETA Dobrovský (2014) 978-80-7306-669-7 592
Beta books (2003) 80-7306-071-X 588

Spoluautorem je Peter Straub.

Jack Sawyer kdysi jako malý chlapec přešel do paralelního světa zvaného Teritoria, aby zachránil matku a její dvojnici z Teritorií před krutou smrtí, a tím i ten druhý svět před katastrofou. Z Jacka se později stal detektiv v oddělení vražd policie v Los Angeles. Teď už je v důchodu a žije v zapadlé vesničce ve Wisconsinu. Na svá dobrodružství v Teritoriích zapomněl. Ale zvláštní shoda okolností v něm má probudit dávno zasuté vzpomínky...
V západním Wisconsinu dojde k sérii děsivých vražd, které se podobají zločincům, jež před několika desítkami let spáchal šílený Albert Fisch, a proto se neznámému vrahovi začne říkat Rybář. Jackův přítel, velitel místní policie, s takovým druhem zločinu nemá zkušenosti, proto Jacka požádá o pomoc. Jenže - jsou ty vraždy opravdu dílem vyšinutého člověka, nebo v tichém městečku řádí tajemná, zlá síla? Čím to, že Jackovi se zdají při plném vědomí zvláštní sny - pokud to jsou sny - o ptačích vajíčkách a červeném peří? Skoro to vypadá, jako by se mu někdo snažil něco sdělit. Jack už nemůže dál ignorovat ty tajuplné vzkazy a nechá se znovu vtáhnout do Teritorií a také do vlastní skryté minulosti, kde snad najde sílu k tomu, aby nakonec vstoupil do děsivého domu uprostřed pustiny a tam se utkal s nespoutaným zlem...

JarKun
  5. 9. 2015, 16:06
Série Temná věž je moje nejoblíbenější od Kinga a jsem pokaždé rád, když nečekaně objevím knihu, která mě znovu vtáhne zpět do tohoto tajemného světa. Pokaždé, když to čtu, je to prostě velké a neopakovatelné dobrodružství, jako by ten svět "teď, ale jinde" skutečně existoval. Super kniha. Užil jsem si ji, i když jsem ještě nečetl Talisman.
Mariona
  12. 2. 2015, 8:39
Pokračování Talismanu má mnohem větší spád, postavu Henryho jsem si hned oblíbila, jen mě mrzelo, že se v knize objevuje odkaz na Temnou věž, kterou jsem bohužel ještě nečetla. Ale celkový námět se mi líbil, dával ale jenom 4 hvězdičky. Po druhé už si Talisman ani Černý dům asi nepřečtu. Abbalah-dun. Gorg
KatkaN
  23. 8. 2012, 20:21
Skvělá kniha, King mě zatím žádnou knihou nezklamal. Samozřejmě tady patří poklona i panu Straubovi.
Manticore
  20. 11. 2016, 12:48
Má první kniha od Kinga a nijak mne nezaujala, těžko se mi četla. Abych jí dočetl do konce, musel jsem se přemlouvat.
Ondřej Novotný
  22. 2. 2016, 17:44
Paráda jako vždy, až na jednu maličkost. Od té doby co mám doma malou dcerku, se mi knížky s tématem násilí na dětech docela příčí. Ale to nemohli pánové King&Straub vědět :-)
Jinak je o fous lepší než Talisman a určitě je lepší číst ji až jako druhou v pořadí.
katches
  28. 11. 2012, 14:50
Náhodou jsem si tuto knihu přečetla dříve, než poslední díl Temné věže a udělala jsem jen dobře. Dokonale tuto sérii dokresluje.
kara.lol
  20. 6. 2012, 22:01
Sama nevím proč, ale tento kousek patří mezi moje nejoblíbenější, společně se sérií Temné věže. Prolínání dvou světů, v každém z nich naprosto odlišná atmosféra a přece mají tolik společného. Knížku jsem četla jedním dechem.
Alessi
  28. 3. 2012, 13:45
Než začnete tuto knihu číst, doporučuju přečíst knihu "Talisman". Vše lépe pochopíte, než když ji budete číst samotnou. Volně na sebe navazují.