Registrovat
Přihlášení
nebo
Ztracené heslo?
Na úvodní stránku Na úvodní stránku
Československá bibliografická databáze
Registrovat

Neklidná duše Evy z Rožmberka

89%
4 11
Hodnotit lze až po přihlášení
Zavřít Chcete knihu okomentovat, hodnotit či ji uložit do svého knižního seznamu? Začnete zde

Neklidná duše Evy z Rožmberka Originální název: Neklidná duše Evy z Rožmberka

Nejnovější vydání:
Knižní klub - 2013
ISBN: 978-80-242-3961-3
Počet stránek: 272
Sdílet
  Facebook   Twitter   Zobrazit adresu   Poslat e-mailem
Kde kniha žije?
v oblíbených 3x v oblíbených
v přečtených 15x v přečtených
v knihovně 5x v knihovně
k přečtení 10x k přečtení
právě čte 0x právě čte
si přeje 0x si přeje
Skrýt  

Všechny obaly

Skrýt  

Všechna vydání knihy

Nakladatelství (rok) ISBN Počet stránek Poznámka
Knižní klub (2013) 978-80-242-3961-3 272

Nový román našeho předního autora líčí pohnutý, mnohdy dramatický životní osud Evy z Rožmberka, sestry Petra Voka a vladaře Viléma z Rožmberka. Poznáváme životní osudy této zajímavé a nezávislé ženy od jejích pěti let až do smrti v italské Mantově. Děj se převážně odehrává v jižních Čechách, na panství v Krumlově, Rožmberku, Hradci a Bechyni. Nakrátko příběh zavede čtenáře do chorvatského Čakovce a v závěru také do Itálie.

Ukázka z textu Hned po jejich odjezdu se Vilémovi vrátilo jeho rozhořčení a napsal Vokovi na Bechyni, že by se tam rád sešel s ním i s Evou. Sotva se pozdravili, pustil se zostra do Evy: „Víš, do jak nepříjemné situace jsi mě dostala? Proč jsi nic neřekla?!“ Eva si nechtěla dát nic líbit. „Nejsi můj zpovědník!“ Vilém chodil rozčileně ode dveří k oknu. „Co je to za nerozvážnost, sňatek s italským šlechticem, o kterém se navíc nic neví! Co je to za nápad, brát si cizince?!“ „A proč ne cizince?!“ vzepřela se opět Eva. „To je ta česká provinčnost! Copak obě vaše ženy nebyly cizinky?“ „Byly to ženy z významných knížecích rodů! Kromě toho jsou tu Italové neoblíbení. Já opravdu nechápu důvody, jaké by tě mohly vést k takovému sňatku.“ „Protože tady šlo vždycky jen o sňatky z rozumu!“ bránila se Eva. „Snad nechceš říct, že ho miluješ?“ zeptal se Vilém posměšně. Spíš jen vzdor přiměl Evu, aby řekla: „O tom nepochybuj!“ (Založil/a: Eli.)

(více)  

KomentářeNové komentáře můžete vkládat po přihlášení | Nemáte zde účet? - Rychlá registrace

Dumbicek
80% 80% 80% 80% 80%
  9. 3. 2016, 12:42
Pocházím z Bechyně a Jižní Čechy jsou mi domovem, takže když se mi dostala do rukou tato kniha, tak jsem byla nadšená. Obzvláště když jsem zjistila, že autor je z Tábora. V současné době má žena více možností realizace než v dobách, kdy žila Eva. Je to velice lehce napsáno a četlo se to velmi příjemně. Mám ráda, když je historie podává touto formou. Škoda, že v knize není víc popsán vztah Evy a jejího syna. Přišlo mi, že on je dosti v pozadí na to, že to byl její syn.
aknela
80% 80% 80% 80% 80%
  2. 9. 2015, 11:25
Kniha vypráví životní příběh ženy z nejmocnějšího českého rodu 16. století. O ženě, která odmítala žít podle předem stanovené úlohy ženy v 16. století a žít podle vlastních představ a pravidel. Kniha je pěkně napsaná a velmi čtivá.