Prokletí rokenrolu

Podtitul: Tragédie a záhady rocku

Slovart - 2013
ISBN: 978-80-7391-716-6

Slovart (2013) 978-80-7391-716-6 272

Tuto knihu tvoří 63 příběhů o umění, životě a smrti ve světě rocku. Jsou to příběhy o životech ukončených náhle na vrcholu tvůrčího vzestupu a o neuvěřitelných cestách osudu. Příběhy umělců, kteří zemřeli po letech bojů se svými démony, s nimiž už nedokázali dál bojovat. Najdeme zde umělce od Buddyho Hollyho až po Whitney Houstonovou, tedy hudební legendy různých období, jež se od sebe lišily životním stylem i způsobem, jak vyjadřovaly svůj talent. Jedno však měly společné, a sice skutečnost, že šlo vesměs o dobové ikony. Řada z těchto osobností je členy takzvaného Klubu 27, tedy skupiny hudebníků a zpěváků, kteří zemřeli ve věku dvaceti sedmi let jako Brian Jones, Jimi Hendrix, Janis Joplinová, Jim Morrison a Kurt Cobain. Posledním přírůstkem je Amy Winehouseová. Média vytvořila kolem jejich úmrtí řadu legend. Mnohá z nich nebyla dodnes rozřešena. Některá šlo předpokládat, možná se jim dalo i vyhnout. Všechna však představují nevysvětlitelný konec života rockerů ve světě, kde člověk spíš shoří, než aby pomalu vyhasínal, jak ve svém vzkazu na rozloučenou citoval Kurt Cobain Neila Younga. Ve světě, v němž se člověk stane hrdinou, když, jak zpívá skupina Who ve skladbě My Generation, zemře dřív, než zestárne. (Založil/a: Barabura)

#hudba

Lucycheryl
  13. 3. 2014, 16:38
Když jsem tuhle knihu viděla, musela jsem si ji koupit! :D
Je to o 63 lidech, kteří ve světě rocku něco znamenají a můžu doporučit :)