Náčelník Večerní vánek

Originální název: Hauptling Abendwind oder Das gräuliche Festmal
Poprvé vydáno celosvětově: 1862

Dilia - 1975

Dilia (1975) 52

Náčelník kmene Velkolulů právě očekává návštěvu od sousedních lidojedů – Papulášů a prožívá trpké chvíle, neboť ke slavnostní hostině dosud nemá zásadní surovinu. S velkým nadšením proto uvítá náhodně ztroskotaného cizince, kterého v bláhové naději, že ho představí jako svého nápadníka, přivede sama náčelníkova dcera. Vlivem rodinného nedorozumění je mladík následně představen kuchaři, aby skončil na talíři vůdců obou významných rodů. Tím ale příběh, v němž sehrají důležitou roli hrací hodinky, posvátný Bílý medvěd a někdejší obdiv jednoho z náčelníků k výdobytkům civilizace, nekončí. (Založil/a: vladislaus)

rt12
  23. 10. 2014, 11:34
,,Odpusťme si, jako pravý muži. Pustíme tu záležitost z hlavy. Jsme sousedé, máme tolik společného, přece se nebudeme navzájem žrát". Chvílemi až dětsky naivní, přesto vtipné a netradiční pojednání o tom co přimělo lidožrouty změnit jídelníček.