Beznaděj

Poprvé vydáno celosvětově: 1996

BETA Dobrovský - 1998
ISBN: 80-86278-01-8

BETA Dobrovský (1998) 80-86278-01-8 479

Městečko Beznaděj už od svých hranic dělá „čest“ svému jménu – mrtvá kočka přibitá na dopravní značce je výmluvným symbolem. Jen malý David Carvier je jiný než ostatní – jeho prostřednictvím svede apokalyptický souboj biblických rozměrů dobra se zlem…

Elleyne
  9. 10. 2014, 20:29
Přiznám, že mě trochu polekala délka knihy, když jsem si původně na začátku říkala, že takové téma snad ani nejde na tolik stránek protáhnout. A King mě zase dostal. Sice jsem teda od něj určitě četla lepší, ale rozhodně jsem se nenudila.
Ange014
  19. 11. 2012, 16:00
Zpočátku tísnivá atmosféra se sice přehoupne ve zbytečnou a pro mě nudnou náboženskou zápletku, ale naštěstí se to stane až ke konci. Do té chvíle je to skutečně skvělý horor, se sympatickými postavami a nepříjemným pocitem beznaděje.
Hazakiros
  9. 3. 2014, 18:07
občas se i mistr tesař utne, což se Kingovi přihodilo právě tady. ve slabé chvilce dal dohromady naprosto „béčkovou" předlohu pro naprosto „béčkový" film.
P. S. kočka je přibItá a svádí se apokalyPtický souboj...
JarKun
  8. 5. 2015, 17:56
Tradiční silná stránka Kinga. Zdánlivě nesouvislá skupinka lidí se ocitne na místě, plném beznaděje ( tentokrát doslova v rámci stejnojmenného městečka v poušti ) a pokud chce přežít, musí k sobě najít cestu. Tradiční místo pro stránky plné násilí, beznadějných situací, ale také pro vykreslení charakteru jednotlivých postav, z nichž každá má své důležité místo. A tak i když to není zcela originální dílo, zhltal jsem ho jedním dechem.
Ann-K.
  23. 7. 2012, 12:56
Poušť je opravdu skvělé místo pro horor. Jen jsem se občas ztrácela, ale nakonec jsem se našla. Taky mi tam úplně neseděl ten bůh. Ale všechny postavy hlavně Johnny a David byly perfektní. Steve, Cynthya, Mary a dokonce i Ralf se mi taky zamlouvali.
honzajh
  12. 2. 2011, 17:43
Jediné co můžu je jen souhlasit s komentářem TEKTEKA. Podle mě dobrá knížka, ale to co mi vadilo, že do toho zasahoval bůh a taky rozhovor Davida s bohem byl dlohý. Jinak slušná knížka.
citroon5
  10. 6. 2014, 7:33
Skupinka zdánlivě náhodně odchycených lidí,svádí svůj boj o přežití,proti tajemnému zlu,v městečku s příznačným názvem-Beznaděj. Je to temný a ponurý příběh plný krve,mrtvol,ale také nadpřirozena,což ne každému musí vyhovovat.Je to poměrně napínavé a četlo se mi to dobře i když je to docela dlouhá kniha.Určitě to není nejlepší Kingovka,ale za přečtení stojí.Neříkám že se bude líbit všem,ale mě se líbila .
kittyMITTY
  20. 6. 2011, 23:37
Na začátku se to dobře rozjelo a kniha vypadal moc zajímavě. Ale pak to bylo čím dál tím rozvlejklejší, spousta pasáží prostě postrádala jakékoliv vysvětlení (a potřebovala by ho ne pro pochopení děje, ale pro odpodstatnění své "existence" v příběhu). A ten Bůh? Trochu moc přímočaré.
vood
  10. 10. 2013, 19:10
První 2/3 šly jedním dechem. Jakmile jsem ale došla do bodu, kdy pro mě podstatné z příběhu vygradovalo a do konce zbývalo ještě nějakých 100 stránek, už jsem dočítala spíš setrvačností a se zvědavostí, jestli ještě dojde k nějakému zvratu. No, konec je vždycky nejtěžší, bohužel tohle nebyl případ, kdy naposledy zaklapnu knížku a po zbytek dne chodím jako náměsíčná, protože se nemůžu vytrhnout z atmosféry. Bezmála 500 stránek za 4 dny si i bez nečekaného, excelentního závěru zaslouží alespoň 4 hvězdičky :)
wertinka
  25. 8. 2012, 10:23
Mě se knížka líbila, ale přišla mi velice podobná jako některé Kingovi knížky, které už sem přečetla. Silně mi Danny z Osvícení připomíná Davida z Beznaděje.. Že by záliba ve výjimečných dětech? A zvířata přibitá na dopravních značkách? To je mi taky nějaké povědomé...
metal_messiah
  3. 9. 2010, 19:11
Netušim proč jsou tu obě knihy založeny jako jedna. Blbě se to hodnotí. Beznaděj jednoznačně 5*, Strážci zákona tak 1* nebo možná 2* když přimhouřím obě oči. Jsou to dvě různé knihy, měly by mít každá svou složku.
tektek
  10. 3. 2010, 1:39
Opuštěné pouštní městečko, ani stopa po lidech a ještě k tomu starý opuštěný důl. No prostě skvělé místo pro horor. Děj mystický a napínavý až do samotného konce. Jedině bych napětí děje vytknul kapitoly, kdy malý David rozmlouvá s Bohem, fanoušci Kinga asi překvapení nebudou, ale u této knihy mi přišli až moc dlouhé.