Motto - 2014
ISBN: 978-80-7246-659-7

Motto (2014) 978-80-7246-659-7 208
Eroika (2003) 80-86337-32-4 208

Hrdinka knihy se vyrovnává s vlastností, kterou podle jejích zkušeností muži na ženách snášejí ze všeho nejhůř, s psaním knih. A rozhodne se, že se vyléčí psaním příručky. Jenomže výsledek je zdrcující. Její rady si buď vzájemně odporují, nebo jsou zcela nepřijatelné, a hlavně v nich není nic jisté, snad kromě jediného - není to žádná příručka, ale další román. Navíc román neposlušný, mluvící o věcech, které do románů nepatří, leda snad do nějakých příruček. Je to kniha o těch pravých (mužích), o ženství, o porodech, o mateřství, o dětech, o věčném strachu o ně, o mužském přirození, o lásce a o penězích. (Založil/a: marta-b)

venison
  24. 3. 2014, 20:16
Asi zatím moje nejoblíbenější kniha, kterou jsem od této autorky četla. Snad nejvíce se přiblížila mému vidění a cítění světa a jako bonus mě donutila u čtení přemýšlet a analyzovat spoustu nových myšlenek.