Sladké zapomínání

Poprvé vydáno celosvětově: 2013

Motto - 2013
ISBN: 978-80-7246-744-0

Motto (2013) 978-80-7246-744-0 396

Se šestatřicetiletou Hope se život zrovna nemazlil: nedávno jí zemřela matka, manžel ji opustil kvůli dvaadvacetileté blondýnce, její účet zeje prázdnotou a ona se ze všech sil snaží vychovávat dospívající dceru a zároveň udržet krachující pekárnu. Přitom jejich rodinné recepty na skořicovo-mandlové sušenky, borůvkové muffiny nebo citronovo-hroznový cheesecake jsou vyhlášené po celém kraji. Hopina milovaná babička Rose ztrácí paměť kvůli Alzheimerově chorobě. Uvědomuje si, že pokud neřekne Hope pravdu o své minulosti teď, nevyjde najevo už nikdy.

Poodhalí tedy Hope tajemství o svých francouzských kořenech, předá jí seznam jmen svých blízkých a vyšle ji do Paříže, aby se pokusila vypátrat sedmdesát let starou záhadu. Hope v Paříži postupně dává dohromady skládačku o své rodinné historii a s překvapením zjišťuje, že na dobré konce není nikdy pozdě, dokonce ani po sedmdesáti letech: stačí jen trocha odvahy, víry a neutuchající naděje…

Na shledání s životní láskou není nikdy pozdě! (Založil/a: Kattchka)

Kristin Harmel Kristin Harmel
*04.05.1979

teite
  14. 7. 2014, 19:16
Téma knihy se mi moc líbilo, je zajímavé, dojemné, i když ne přeslazené. Trochu ale podle mne pokulhává zpracování, některé části jsou zdlouhavé, jiné zas pojaté jako z rychlíku. Celkově je pro mě kniha proto dost nevyrovnaná.
Pim
  2. 10. 2016, 17:39
Byl to možná trochu doják, ale zato podepřený zajímavým rozplétáním příběhu a rozhodně nesoucí poselství naděje, které snad pro mne přesáhlo i stránky knihy.
Adele
  10. 4. 2014, 23:08
Tato knížka má možná trochu zbytečně roztahaný začátek, ale jak se přes něj dostanete, knížka vás naprosto pohltí. Mě osobně se toto téma velice dotýká, a jeho zpracování v této verzi je velice silné, kdy už za půlkou jsem měla slzy na krajíčku a konec v tomto podání není vůbec přeslazený, ale tak neuvěřitelně upřímný a silný, že jsem nebrečela, ale vyloženě řvala jako želva..